999 rezultate për

infermieret

Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps, mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive Infermieret në Klinikën infektive paralajmërojnë dorëheqje masive. Nga shoqata e motrave Medicinale thanë se kriza e pan
"E kënaqën" 7 vite, Rama dhe Ahmetaj "hapin thesin": Pagë 700 euro për infemierët Ministri i Rindërtimit ka zbuluar rritjen e pagës për mjekët dhe infermierët të paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama.
Në luftë me COVD-19, Manastirliu jep lajmin e mirë për mjekët e infermierët Prej muajsh, stafi mjekësor në Shqipëri po lufton denjësisht me COVID-19, duke venë cdo ditë veten në rrezik. Gjatë
Prej vitesh me rroga qesharake, Rama kujtohet të falenderojë infermierët Rrogat e infermierëve në vend vazhdojnë të mbeten në nivele qesharake prej vitesh, por kjo nuk e pengon kryeministrin Ra
Rama jep lajmin e mirë: Rritje pagash për të gjithë mjekët e infermierët! Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kanë zhvilluar një takim me mjekë të
"Kot e ke, po vdes", infermieri i QKUK-së rrëfen detaje drithëruese nga puna në Infektiv Bashkë me profesionistë të tjerë shëndetësorë, edhe infermierët po qëndrojnë në vijën e parë të frontit duke trajtuar të
E mbani mend infermierin "pompist" që dërguam në Itali, ja ku po punon Qazimi sot (FOTO LAJM) A ju kujtohet Qazim Ismaili, i cili prej 5 vitesh punonte si pompist në një karburant, pranë shtëpisë së tij në Vorë, po
Po shpërndajnë virusin? Reagojnë infermierët: Nuk është faji ynë, në spitale mungojnë materialet Javët e fundit bluzat e bardha janë bërë targetgrupi më i prekur nga Covid-19 dhe ndaj tyre ka vërshuar një lumë kritika
Infermierët kërkojnë që të rritet pagesa për ndërrimin e natës me 100% Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve shëndetësorë, kanë dërguar kërkesë në ShSKUK me kërkesën që pagesa
"Me vraga në fytyrë prej turneve të gjata", Rama jep një mesazh në Ditën e Infermierëve Sot është Dita Ndërkombëtare e Infermierëve të cilët prej javësh janë në front të parë të luftës me COVID-19. Lodhja
Kthehen në Shqipëri 60 infermierët që ndihmuan kolegët në Itali: Faleminderit nga zemra! (FOTO LAJM) Kthehen në atdhe në përfundim të misionit të tyre për të kontribuuar për Italinë fqinje në momentet që kishte më shumë n
Manastirliu pret mjekët e infermierët që shërbyen në Itali: Krenare për të gjithë ju! "Jam krenare për të gjithë ju. E di që eksperienca që keni marrë do jetë një eksperiencë e vlefshme për sistemin tonë sh
Gjest fantastik nga ish-futbollisti i Kombëtares, gatuan për mjekët dhe infermierët në Francë Edvin Murati prej vitesh jeton në Francë aty ku kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij edhe si futbollist. Tash
Duhet të jemi krenarë! Nisin punën në Itali 60 infermierët shqiptarë (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bën me dije se 60 infermierët që kanë shkuar për të n
60 prej tyre lanë sot Shqipërinë, flasin infermierët që mbërritën në Itali (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video nga Aeroporti i Rinasit ku janë nisur një grup i dytë pr
Momenti emocionues, infermieret kujdesen për foshnjën e prindërve të infektuar me Covid-19 Një moment emocionues është bërë viral në rrjet pasi tregon momentin kur dy infermiere po kujdesen për një djalë të vo
Jo vetëm mjekët dhe infermierët, edhe stafin mbështetës do të marrë pagë shtesë në Kosovë Qeveria në detyrë e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur mbrëmjen e së premtes, ka miratuar vendimin për ndryshimin dhe plotë
Momenti emocionues, infermieret kujdesen për foshnjën e prindërve të infektuar me Covid-19 Një moment emocionues wshtw bwrw viral nw rrjet pasi tregon momentin kur dy infermiere po kujdesen për një djalë të vo
Pacienti italian përlotet, falenderon infermierët shqiptarë (VIDEO) Një pacient nga Breshia në Itali, i prekur nga Covid-19 është përlotur teksa ka falenderuar dy inferemierët shqiptarë, t
Veshën qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve, ''treshja heroike'' preket nga koronavirusi Tre infermieret britanike që u detyruan të vishnin qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve të posacme mbrojtëse, kanë d