999 rezultate për

infektivit

"Nuk iu gjet një shtrat në spitalin ku shkriu jetën", ish-deputeti flet për vdekjen e trishtë të ish-shefit të Infektivit Ish-deputeti i Partisë Demokratike Vili Minarolli, ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të mjekut, Petro Shamo. M
COVID-19 i merr jetën ish-shefit të Infektivit COVID-19 i ka marrë jetën mjekut Petro Shamo. Shamo dikur ka mbajtur postin e shefit të Infektivit. Mësohet se mje
Po transportonte një pacient, ambulanca e Infektivit përplaset mes Tiranës Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se një autoambulancë e Spitalit Infektiv ë
Ambulancat të rreshtuara para Infektivit, si është situata në "folenë" e COVID-19 Foleja ku gëlon COVID-19 vijon të mbetet Infektivi. Përpara spitalit Infektiv paraditen e sotme ka një fluks të shtua
Shefja e Infektivit: Efekti që pritet të japë vaksina, kush mund ta bëj e kush jo atë Një ditë më parë ishin mjekët e njohur të repartit të epidemiologjisë, si dhe kryeministri i vendit Edi Rama, ata që mor
Kryeministri Rama vaksinohet LIVE kundër koronavirusit (VIDEO) Ka nisur kështu procesi i vaksinimit në vendin tonë. E parë, është vaksinuar shefja e Infektivit dhe menjëherë pas saj,
Përlotet mjekja e Infektivit: Jo i lehtë vendimi për të intubuar një pacient! Mjekja infeksioniste Entela Kolovani, e cila prej muajsh qëndron në vijën e parë të frontit të luftës përballë koronaivi
Shefi i komisariatit mposht me sukses COVID-19 e i shpreh mirënjohje shefes së Infektivit Shefi i komisariatit të Përmetit, Petrit Gjokaza është shëruar nga COVID-19. Me anë të një postimi në mediat sociale
Shefja e Infektivit tregon 4 stadet e Covid dhe simptomat e tyre Shefja e infektivit Najada Çomo ka shpjeguar në emisionin “Opinion” se cilat janë katër stadet Covid. Duke sqaruar pr
Shefja e Infektivit zbulon ilaçet që përdoren për pacientët me COVID-19 "Ne mjekojmë në bazë të udhërrëfyesve tanë, të përshtatur në shërbimin infektiv, natyrisht protokolli përmban shumë elem
Eksperti nxjerr zbuluar Najada Comon: Jo pacientën por edhe mjekët e blejnë vetë "Remdesivirin" Sot, shefja e Infektivit Najada Como hodhi poshtë deklaratat se Remdesiviri, kostoja e të cilit arrin në 3000 euro për 6
Shefja e Infektivit jep mesazhin e fortë: Më mirë një maskë mbrojtëse se një maskë oksigjeni! (VIDEO) "Dua t’iu them një gjë, më mirë të mbash një maskë jashtë se sa të mbash një maskë oksigjeni me ditë dhe me muaj..."
Pacienti ndërroi jetë nga COVID-19, 30 persona thyejnë dyert e infektivit në Maqedoni dhe marrin të afërmin Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në qytetin e Strumicës. Tridhjetë persona e kanë thyer derën e repartit infekt
"Të lashë vetëm", shefja e infektivit përlotet për ditëlindjen e vajzës Shefja e Infektivit Najada Çomo, që nga marsi duket se nuk ka bërë dot pushim. Madje ajo nuk ka qenë dot as në ditëli
Mjekja e Infektivit tregon si merret vendimi për futjen e pacientit në intubim Mjekja e spitalit infektiv, Entela Kolovani ka treguar për news 24 si trajtohen pacientët e infektuar dhe kur ata kalojn
Qytetarja reagon ashpër jashtë Infektivit: Nëna më tha nuk më japin as ujë COVID-19 tashmë prej muajsh ka pushtuar Shqipërinë ndërsa në spitalet COVID qarkullojnë të shqetësuar familjarët e pacie
Shefja e Infektivit thirrje qytetarëve: Virusi është mes nesh Shefja e Infektivit, Najada Çomo i bën thirrje qytetarëve të respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit. Përm
E palyer dhe e rraskapitur nga lodhja, shefja e Infektivit publikon foton pas punës (FOTO LAJM) Mjekët dhe infermierët po përballen prej muajsh me koronavirusin, duke luftuar nga vija e parë e betejës. Në vendin tonë
Përlotet shefja e Infektivit kur flet për viktimat e COVID-19: Ky është momenti më i vështirë "Nuk kishte një moment më të vështirë sesa të merrja dikë që se njeh në telefon dhe t’i thuash që i afërmi yt ka vdekur.
Emocionuese, pacientja ukrainase me COVID-19 pritet nga i dashuri me lule jashtë Infektivit Rasti “Zero” me koronavirus në Sarandë ka mposhtur sot sëmundjen dhe ka lënë spitalin Infektiv. Turistja ukrainase ka