999 rezultate për

infektive

Rrëfime nga Klinika infektive në Shkup ku luftohet me Covid 19 (VIDEO) Ekipi i televisionit Telma ka realizuar reportazhe në Klinikën Infektive në Shkup, ku kanë paraqitur pamje tmerruese nga
Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, mes tyre edhe një mjek (VIDEO) Tre nga nëntë pacientët që po vazhdojnë të trajtohen në Klinikën Infektive nga COVID-19 janë në gjendje të rëndë shëndet
Shkon në 30 numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë Ka shkuar në 30 numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në Kosovë. Një 59- vjeçar në Prizren vdiq sot
Ekspertët: Kujdes, kondicioneri dhe ventilatorët mund të përhapin COVID-19 Kondicioneri dhe ventilatorët janë të rrezikshme për t'u përdorur gjatë verës në këtë kohë pandemie, pasi mund të përhap
''Kam tre muaj që nuk takoj familjarët'', infermierja tregon rrezikun në Klinikën Infektive Kjo që shihni në foto është Arbërore Mërlaku, një ndër infermieret, që punon në Klinikën Infektive në QKUK dhe prej tre
Dy rëndë, si paraqitet sot situata e pacientëve në Klinikën Infektive Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës sot janë të hospitalizuar me coronavirus 12 pacientë.
Dy rëndë, si paraqitet situata e pacientëve në Klinikën Infektive Në Klinikën Infektive sot janë të hospitalizuar 21 pacientë, ndërsa prej tyre 12 janë me COVID-19. Nga raporti i Klin
21 pacientë në Klinikën Infektive, 1 në gjendje të rënduar Infektologja Vera Berisha-Ndreja thotë për KosovaPress se gjendja e pacientëve është e mirë, ndërsa gjatë ditës priten r
Dy rëndë, si paraqitet situata e pacientëve në Klinikën Infektive Aktualisht në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 17 persona, prej tyre nëntë ende vazhdojnë të jenë pozitiv me COV
Infermierja e Klinikës Infektive rrëfen frikën dhe rrezikun që ka parë nga koronavirusi Fetije Hyseni, infermiere në Klinikën Infektive, kishte shumë frikë kur filloi të merret me personat të sëmurë me COVID-
Epidemiologu në Maqedoni: Ato që nuk e besojnë coronavirusin le të shkojnë në Klinikën Infektive të shohin se si humbet jeta (VIDEO) Epidemiologu Dragan Danillovska në itnervistë për TV24 ju bëri thirrje atyre personave që nuk besojnë coronavirusin të s
Një në gjendje të rëndë, si është situata e pacientëve në Klinikën Infektive Janë 36 pacientë të konfirmuar me COVID-19, të cilët po trajtohen gjatë ditës se sotme në Klinikën Infektive. Gjashtë ng
Dalin pamjet brenda QKUK ku trajtohen të infektuarit me koronavirus (FOTO LAJM) Kosovë ka regjistruar 799 persona të infektuar që nga shpërthimi i pandemisë së koronavirusit, 249 prej të cilëve janë s
Të mbërthyer kokë e këmbë, dalin fotot brenda Klinikës Infektive të Kosovës Virusi COVID-19, deri tani në Kosovë ka prekur 799 persona, 249 nga personat e infektuar janë shëruar kurse 24 kanë ndër
Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, gjithsej 22 QKUK-ja përmes një komunikate për media ka konfirmuar se sot ka vdekur edhe një person nga Covid-19 në Kosovë, duke e çu
Një rëndë, si paraqitet gjendja e pacientëve në Klinikën Infektive Në Klinikën Infektive në Kosovë janë të hospitalizuar me COVID-19 janë 55 raste, ndërsa prej tyre një pacient është në g
Ndërron jetë nga koronavirusi 73 vjeçarja, shkon në 20 numri i viktimave në Kosovë dhe një grua me koronavirus ka vdekur në Kosovë, duke e çuar në 20 numrin e përgjithshëm të viktimave në vendin tonë.
U infektua me Covid-19, shërohet 5 vjeçarja nga Vitia Infektologu Valbon Krasniqi, ka bërë të ditur se në Klinikën Infektive të shtrirë janë tre pacientë nga 34 rastet e reja
Pesë në terapi intensive, si paraqitet situata e të prekurve nga COVID 19 në Kosovë Ditën e djeshme, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka konfirmuar edhe 39 raste pozitive me koronavirus, duke çua
Ndërron jetë një tjetër person nga koronavirusi në Kosovë Ka ndërruar jetë një tjetër paciente nga koronavirusi në Kosovë, duke e cuar në 19 numrin total të viktimave nga Covid-1