999 rezultate për

infeksioni

Sot vetëm 1 viktimë, si ndryshoi kurba e infeksionit të COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.825 mostra prej t
Dërgohet për kurim në Turqi pas infektimit me COVID-19 infeksionisti i njohur Mjeku i njohur infeksionit, Arjan Harxhi, është infektuar me COVID-19. Harxhi është edhe drejtues i spitalit COVID-3,
Sot vetëm 4 viktima, si ndryshoi kurba e infeksionit të COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 199 raste të reja me Covid-19, nga 1282 testimet e kryera në total.
A ka lidhje grupi i gjakut me rrezikun e infeksionit COVID-19? Studimet thonë: PO! Grupi O është më pak i rrezikuar se grupet e tjera. Njerëzit me grupin e gjakut O mund të kenë m
Mutacioni i Covid-19, Skënder Brataj: Përhapja e infeksionit është shqetësuese! Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, foli në emisionin "Real Story" të gazetarit Sokol Balla, në News24, për muta
Shpërthen infeksioni në Spitalin e Beratit, mbyllet Reparti i Kirurgjisë dhe i Urgjencës Dy mjekë të Repartit të Kirurgjisë dhe 2 infermiere në Repartin e Urgjencës në spitalin e Beratit kanë testuar pozitiv n
Studimi i ri: Ky grup gjaku ka një rrezik më të ulët të prekjes nga Covid-19 Një studim i ri ka përforcuar provat se njerëzit me grupin e gjakut “0” mund të kenë një rrezik më të ulët të infeksioni
Manastirliu tjetër apel qytetarëve: Kufizo kontaktet Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë sërish thirrje qytetarëve, si pasojë e shtimit të ndjeshëm të rastev
Dasma kthehet në vatër infeksioni: Infektohen gjysma e të ftuarëve dhe çifti (VIDEO) 32 persona u infektuan në një dasëm në Ohajo, përfshirë edhe çiftin, Anthony dhe Mikayla Bishop dhe tre gjyshërit e tyre
U infektua tre herë, COVID-19 i merr jetën 45 vjeçarit Një 45 vjeçar në SHBA mund të jetë prekur “tre herë” prej sëmundjes thonë mediat e huaja. Në fund, burri identiteti I
Manastirliu sqaron kufizimin e lëvizjes: Baret dhe restorantet vatrat kryesore të infeksionit Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur në Skype për emisionin “Open” në Top Channel për shifrat që Shqip
Ministrja e Arsimit në Përballë: Universitetet dhe konviktet vatra infeksioni! Ministrja e arsimit Evis Kushi thotë se vendimi i beftë për nisjen e vitit akademik online ishte i nevojshëm pasi komite
Rëndohet kurba e infeksionit, si ndryshuan shifrat e COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.559 mostra, prej
A do të mbyllen shkollat? Përgjigjet Rakacolli A do të kemi një mbyllje të shkollave? Ditën e sotme, komiteti i Ekspertëve nuk ka ende një vendim nëse do të mbyllen ap
Hapet spitali COVID-3, Manastirliu thirrje qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka konfirmuar hapjen e spitalit Covid 3 në QSUT, pas plotësimit të kapacitet
Shtimi i infektimeve me COVID-19, Zemaj paralajmëron masa të reja Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë që nëse vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, do të ketë masa të reja ku
Mjeku: 20% e qytetarëve në Tiranë të imunizuar nga Covid 10 % e popullatës ne nivel global ka arritur te imunizohet nëpërmjet infektimit nga koronavirusi. Imunologët thonë se k
Fauci: Vaksina anti-COVID nuk e bllokon tërësisht infeksionin Edhe pse e gjithë bota po rend pas vaksinës së koronavirusit me shpresën se ajo do të sjellë më në fund pak normalitet n
Fluturon kurba e infeksionit në vend, sa raste të reja u shënuan sot Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1315 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 299 qytetarë të prekur nga virusi
A ka lidhje grupi i gjakut me rrezikun e infeksionit COVID-19? Studimet thonë: PO! Grupi O është më pak i rrezikuar se grupet e tjera. Njerëzit me grupin e gjakut O mund të kenë m