999 rezultate për

individet

Bankat japin më shumë kredi për individët, më e vështirë për bizneset Bizneset, sidomos ato të mëdha, e kanë pasur më të vështirë që të merrnin kredi në tremujorin e dytë të vitit, ndërsa më
Humbja e ISIS-it frikëson qeverinë e Kosovës Humbjet në territor që ISIS-i i ka pësuar në Siri e Irak kanë rritur frikën në Kosovë. Kjo për shkak se kosovarët e p
ZGJEDHJET/ Falen gjobat dhe taksat e papaguara për individët dhe bizneset Taksat e papaguara nga biznesi dhe individët, që i përkasin periudhës para 31 dhjetorit të vitit 2010 do të falen plotës
Studim/ Njerëzit që lexojnë jetojnë më gjatë Sipas Avni Bavishi, kryetar i studimit në Universitetin Yale, leximi ju bën më të zgjuar, por ju bën që të jetoni më gja
Mourinho: Barça e ka të lehtë me Messin Jose Mourinho ka deklaruar se ekipi i Barcelonës është goxha mirë, por që punën më të madhe ja bënë Messi. Ish-trajne
Mbrojtje e veçantë për individët qё marrin pjesё nё operacione tё fshehta Gjatë mbledhjes së qevrisë një ditë më parë është vendosur që punonjësit e agjencisë së inteligjencës dhe sigurisë së m
Individët me shumë shoqëri më jetëgjatë dhe të suksesshëm Sipas një studimi të ri të realizuar rezulton se sa më shumë shoqëri të keni si i ri, do të jeni më të suksesshëm dhe më
Ja çfarë duhet të dimë për sindromën Down Sindroma Down është një sëmundje e cila përfshin disa fakte që lidhen në mënyrë të drejtpërdrejtë me karakteristikat e p
Nishani: Politika të largojë individët e përfshirë në aktivitete kriminale Presidenti Bujar Nishani ka apeluar sot që politika të largojë individët e përfshirë në aktivitete kriminale. Deklarata
Ambasada e SHBA: Largoni të inkriminuarit dhe të korruptuarit Ambasada e SHBA-së në vendin tonë ka nënvizuar apelin drejtuar partive politike në Shqipëri, qe të largojnë individët e
Kjo korsi është vetëm për përdoruesit e smartphoneve (FOTO-LAJM) Kjo rrugë në Washington i është dedikuar pikërisht përdoruesve të smartphone-ve, të cilët edhe gjatë kohës që ecin në kë
Ellis: Gjykata Speciale nuk ndjek shtetin e Kosovës por individët Mark Ellis, drejtor ekzekutiv i Asociacionit Ndërkombëtar të Avokatisë, është shprehur se Gjykata Speciale e cila do të
100 mijë euro-t e dy Qeverive mund t'i jepnin edhe individët Dhënia e një fondi prej 100 mijë euro nga qeveria e Shqipërise dhe Qeveria e Ksovës, duket se e ka zhgënjyer Jonuz Musli
Sot , Dita Ndërkombëtare kundër SIDA-s Sot është Dita Ndërkombëtare e SIDA-s, e cila shihet si një mundësi për njerëzit në gjithë botën që të bashkohen në luft
Bie kërkesa e biznesit për kredi Banka e Shqipërisë konstaton në raportin e fundit mbi aktivitetin kreditues në vend se kërkesa për kredi nga sipërrmarja
Individët më të rregullt se bizneset në kthimin e kredive Në raportin e stabilitetit financiar të publikuar nga Banka e Shqipërisë raportohet se individët rezultojnë më të rregul
Viti 2011, shqiptarët depozituan me shume para në banka se 2010 Gjatë vitit të kaluar individët furnizuan pjesën dërrmuese të depozitave në sistemin bankar shqiptar ndërsa bizneset tër
Deklarata e të ardhurave, qeveria shtyn datën e dorëzimit Afati i dorëzimit të deklaratës individuale të të ardhurave i cili duhej të dorezohej nga çdo qytetar brenda datës 30 pr
Reformat liberalizuese mund të lehtësojnë Borxhin shqiptar Borxhi shqiptar i kushton aktualisht mesatarisht 7 për qind të PBB-së në vit shtetit dhe kostoja e tij pritet të rritet
Arsyeja pse kemi kujtesë të dobët Gabimet në kujtesën e njeriut ndodhin më shpesh me moshën, por prapë arsyeja pse harrojmë nuk ka qënë e qartë. Një st