999 rezultate për

individ

Bankat japin më shumë kredi për individët, më e vështirë për bizneset Bizneset, sidomos ato të mëdha, e kanë pasur më të vështirë që të merrnin kredi në tremujorin e dytë të vitit, ndërsa më
Cristiano Ronaldo fiton çmimin e parë individual tek Juventusi Kristiano Ronaldo i ka shtuar një tjetër trofe individual koleksionit të tij. Portugezi ka fituar çmimin “Lojtari më i m
Flet Messi për përballjen ndaj Francës (VIDEO) Lionel Messi, si rralë herë ka dalë në një konferencë për shtyp pas fitores ndaj Nigerisë. Messi spikati në këtë ndes
Rama zbulon fatin e Fatmir Xhafajt në qeveri (VIDEO) Kryeministri Rama ka dhënë përgjigjen e prerë nëse "do të dorëhiqet" apo jo Fatmir Xhafaj. Ai ka deklaruar se Minist
Allegri nuk ka durim për fundin e sezonit, fiton çmimin e parë individual Massimiliano Allegri është zyrtarisht fituesi i çmimit “Pankina e Artë” për vitin 2018. Nj vlerësim padyshim i merituar
Spiun apo jo? Komisioni i Sigurisë debaton për Meçollarin Në komisionin e Sigurisë po debatohet mbi pastërtinë e figurës së kapitenit të rangut të parë, Artur Meçollari. Meçol
Mjeku i njohur vë alarmin për fruthin: Ç'është kjo mjekësi në Shqipëri Çdo ditë e më shumë, Shqipëria gjendet përballë një situate shqetësuese në lidhje me sëmundjen e fruthit. Mjeku i njo
Zaev nga Berlini: Maqedonia meriton vlerësim individual për anëtarësim në BE Ambiciet kryesore të Republikës së Maqedonisë në vitin 2018 janë fillimi i negociatave për anëtarësim në BE dhe vendi të
SHBA po shqyrton për dënime individuale ndaj lidërëve të Kosovës Brian Corteville, konsull në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, gjatë një interviste ka deklaru
Bizneset e Kosovës: Disa individë në Shqipëri po na dëmtojnë Klubi i Prodhuesve të Kosovës(KPK) përmes një kumtese ka reaguar ndaj deklaratave se ndërmarrësit nga Kosova po e blloko
Zidane vazhdon me fitimin e çmimeve individuale Zinedine Zidane shpallet nga revista e famshme France Football si trajneri më i mirë i 2017-ës në Francë. Tekniku i
Luciano Spalletti pret Milanin me krahë hapur Luciano Spalletti para ndeshjes kundër Milanit në çerekfinale të Kupës së Italisë shprehu gatishmërinë e ekipit të tijë
Përderisa të tjerët po pushojnë, Isco po stërvitet individualisht (FOTO LAJM) Lojtaret Madrilen që prej ndeshjes ndaj Barcelones e deri me 30 dhjetor do të jenë në pushim për festat e fundvitit, por
Gjoka shqetësohet për gabimet individuale, optimist për merkaton I dëshpëruar trajneri Ernest Gjoka pas humbjes së Vllaznisë me Partizanin. Sipas tij gabimet individuale po e shthurin s
Ronaldo dhe Messi me gola të barabartë, takohen për finalen individuale Cristiano Ronaldo e Lionel Messi të cilet kanë nga 53 gola të shënuar në këtë vit kalendarik, në El Classicon e së shtun
Dezertimi i 4 komandove shqiptarë, reagon ambasada britanike: Janë veprime individuale Dezertimi i 4 komandove shqiptarë në Britaninë e Madhe, disa ditë më parë, ka sjellë sot edhe reagimin e ambasadës së Mb
Humbja e ISIS-it frikëson qeverinë e Kosovës Humbjet në territor që ISIS-i i ka pësuar në Siri e Irak kanë rritur frikën në Kosovë. Kjo për shkak se kosovarët e p
Ronaldo dhe Messi mposhten nga Casillas për çmimin individual Iker Casillas ka fituar çmimin “Golden Foot 2017”, që i jepet futbollistëve mbi 29 vjeç që kanë pasur një karrierë të su
Thaçi shpërthen për demarkacionin, a i ka këto fjalë për Haradinajn Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është deklaruar lidhur me çështje e demarkacionit, ku ka thënë se është koha që insti
Hyka në garë për dy çmime individualë njëkohësisht në Kampionatin Amerikan të Futbollit (VIDEO) Është lënë jashtë vëmendjes së trajnerit të Kombëtares në dy ndeshjet e fundit kualifikuese, por forma e treguar me San