999 rezultate për

indiane

Dieta indiane - humbni deri në 5 kg për 7 ditë Në vendet perëndimore gjithnjë e më popullor është ushqimi indian, para së gjithash bazohet në gjellët nga orizi. Kjo di
Gazeta maqedonase "gjen" origjinën e shqiptarëve: Jo indianë, janë nga Afrika Gazeta maqedonase proqeveritare "Dnevnik", në një shkrim të publikuar sot, ka "gjetur" origjinën e shqiptarëve. Gaze
"Dita e gruas", avioni indian udhëtim anembanë botës vetëm me femra (FOTO LAJM) Një kompani ajrore indiane ka zgjedhur një mënyrë të veçantë si të urojë gratë në ditën e tyre ndërkombëtare. "Air
Xhenxhefili, bima magjike që kuron qelizat kancerogjene dhe ndihmon për të rënë në peshë Xhenxhefili, me aromën e tij të fortë të erëzës, e ka vendin e vet në kuzhinë indiane. Ai mund të përdoret si i fres
Indianët thyejnë rekordin botëror, mbi 500 mijë veta këndojnë himnin kombëtar Një gjysmë milioni indianë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të personave që kanë kënduar njëkohësisht n
"Armikja" indiane Trumpit emërohet ambasadore e OKB-ve Nikki Haley, e lindur nga prindër imigrantë nga India, është gruaja e parë në postin e guvernatores së Karolinës së Jugu
Familja e çuditshme indiane, që të gjithë kanë nga 24 gishtërinj Kjo është familja e çuditshme indiane, 25 anëtarët e së cilës kanë nga 12 gishtërinj të duarve dhe 12 të këmbës. Kri
Gratë indiane gënjehen për të dhuruar flokët e tyre, mashtruesit fitime marramendëse (FOTO LAJM) Britania, importuesi i tretë më i madh në botë, blen rreth 43 milionë tonë flokë njeriu në një vit dhe kjo sasi është e
Aktivistja Indiane i jep fund grevës mbas 16 viteve Aktivistja indiane, Irom Sharmula Chanu, e ka ndërprerë grevën e urisë pas 16 viteve kundër një ligji në vend. Chanu,
Zhduket avioni ushtarak indian Forcat Ajrore indiane kanë njoftuar se një avion ushtarak me mbi 20 persona në bord është zhdukur mbi Gjirin e Bengalit.
Rrënqethëse, vogëlushja indiane qëndron 9 orë në ditë e lidhur (FOTO LAJM) Përmes fotove ju do të shikoni pamje shokuese ku protagoniste është një vogëlushe nga India, e cila qëndron për 9 orë të
Ministria e Mbrojtjes e Indisë thotë se ka rrëzuar një UFO (VIDEO) Një video së fundmi po qarkullon nëpër mediat e huaja ku tregon momentin kur një avion luftarak indian u ngrit në flutur
Foshnja indiane me dy kokë surprizon mjekët (VIDEO) Mjekët indian janë surprizuar nga mbijetesa deri në 30 ore pas lindjes, e foshnjës me dy kokë. Nëna e foshnjës, Anita
Miqtë e pazakontë të 11-vjeçares indiane (FOTO LAJM) Gjarpërinjtë janë ndër krijesat më të frikshme që mund të jenë pjesë e botës, por duket se për një vogëlushe indiane vet
Myftaraj: Shqiptarëve të Maqedonisë iu mungon vetërespekti për identitetin e tyre Publicisti Kastriot Myftaraj ka adresuar kritika të ashpra ndaj zyrtarëve maqedonas të VMRO-DPMNE, të cilët në "bombat"
Kush e dallon leopardin në këto foto? (FOTO LAJM) Përmes disa fotove të publikuara tregojnë se sa e vështirë është që në një ambjent si ky të bëhet dallimi ky ndodhet gra
Jankullovska për deputetët e BDI-së: Indianët e Çairit Në një prej përgjimeve të publikuara nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev, dëgjohet ish ministrja e brendshme Gordana Jankull
KOMENT / Nëse shqiptarët qenkan "indianë", po Jankulovska çfarë është? nga Dionis Xhafa - Së fundmi, Maqedonia është përfshirë nga debate të shumta lidhur me “bombat” që po i publikon
Jankullovska për shqiptarët: Indianë dhe fis i egër Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska në bisedën me shefin e Shërbimit Sekret, Sasho Mijallkov, të publikuar sot n
"Indianë", Xhaferi: Nivel i ulët komunikimi mes Veljanoskit dhe Jankullovskës "Njerëz me nivel të ulët komunikimi që vetë duhet të mbajnë përgjegjësi morale dhe politike". Kështu u është kundërpërgj