999 rezultate për

indiane

Besojnë se janë Zot, indianët shtrihen në tokë që t'i shkelin lopët (VIDEO) Ky padyshim është rituali fetar më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë. Ky është momenti kur disa banorë të një fshat
Humbje e madhe, ndahet nga jeta ish-kryeministri Politika indiane është në zi pas ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit, Atal Behari Vajpayee. Ai mbylli sytë në moshë
Indianët mblidhen rreth gjarpërit, ia nisin të qeshurës (VIDEO) Një video e re ka dalë online, që shfaq një gjarpër i cili gëlltiti një shishe të zbrazur plastike dhe më pas ka vështir
Ndodh çudia, 1.6 milionë studentëve indianë u anulohen notat e provimeve Pasi është zbuluar se janë vjedhur pyetjet e provimit në Indi, të cilit duhej t’u nënshtroheshin 1,6 nxënësve të shkolla
Bollivudi në zi, aktorja e njohur ndahet nga jeta Zia ka pushtuar botën e artit indian ditën e sotme. Aktorja e njohur indiane e Bollivudit, Sridevi Kapoor, ka ndërru
Modelja shqiptare rrëfen dashurinë me aktorin e telenovelave indiane Prej muajsh tashmë bëri bujë lidhja e modeles shqiptare Ilda Kroni me vëllain e aktorit kryesor të një nga telenovelave
Modelja shqiptare drejt martesës me aktorin e telenovelave indiane Ilda Kroni është shqiptarja më e komentuar në Indi, pasi ajo është në një lidhje serioze me aktorin bukurosh të serialev
11-vjeçarja Indiane ka miq gjarpërinjtë Kobra (FOTO LAJM) Shumë fëmijë friksohen për vdekje nga gjarpërinjtë por një vajzë 11-vjeçare nga India i quan pa frikë zvarranikët si miq
Shitësi i diamanteve marton qindra vajza të varfra indiane (FOTO LAJM) Më se 250 çifte kanë vënë kurorë në Indi, si pjesë e ceremonisë masive që u organizua nga shitësi i diamanteve Mahesh Sa
Lopët kanë kartë identiteti dhe policët paguhen për mustaqet, çudira nga India (FOTO LAJM) India është padyshim një nga vendet më interesante në botë. Ky vend gjithmonë na impresionon me traditat dhe kulturë
Gratë indiane rrihen me kamxhik për një arsye të tmerrshme (FOTO LAJM) Pamjet tronditëse kanë kapur gratë indiane, të cilat janë rrahur publikisht gjatë një ritualit të çuditshëm për t’i çlir
Gratë indiane rrihen me kamxhik për t’u shëruar nga ligësitë (FOTO LAJM) Pamjet tronditëse kanë kapur gratë indiane, të cilat janë rrahur publikisht gjatë një ritualit të çuditshëm për t’i çlir
Ngjela s’i ndahet Ramës: O pafille, shqiptarët nuk janë indianë Avokati i njohur, kreu i PLD-së Spartak Ngjela ka vazhduar akuzat ndaj kryemistrit Edi Rama. Me anë të një postimi n
E pazakontë, vajza indiane martohet me qenin (FOTO LAJM) India njihet për kulturën dhe traditat e saj të vecanta dhe shpesh herë të cuditshme. Një ngjarje e pazakontë ka ndod
Nëse fitonte Hitleri: Do u kthente tokën indianëve të Amerikës Nazistët mund të kenë qenë supremacistë të bardhë dhe gjenocidistë, por kur vinte puna tek indianët e Amerikës, ata ishi
Formula indiane për zgjatjen e flokëve Shumë vajza dëshirojnë të rrisin flokët në një kohë të shkurtër dhe jo të presin me vite. Tashmë është gjetur një zgj
Formula indiane për zgjatjen e flokëve Shumë vajza dëshirojnë të rritin flokët në një kohë të shkurtër dhe jo të presin me vite. Tashmë është gjetur një zgjidh
Foshnja indiane gjendet duke pirë qumësht nga trupi i nënës së vdekur (VIDEO) Një foshnje 17-muajshe ka filluar të qajë dëshpërimisht ndërsa përpiqet që të pijë qumësht nga gjiri i nënës së saj, e
Tentoi ta përdhunonte, 24-vjeçarja indiane i pret penisin mjekut popullor Një 24-vjeçare i ka prerë penisin një mjeku popullor të fesë hindu, pasi ky i fundit tentoi ta përdhunonte. Vajza, s
Pas lopës, indianët shpallin të shenjtë një tjetër kafshë (FOTO LAJM) Ciklopët normalisht konsiderohen krijesa të legjendave, të bëra të famshme nga poeti antik grek Homeri në episodin e tij