999 rezultate për

inaugurimit

Shtëpia e Bardhë: Audienca në inaugurimin e Trump, më e madhja parë ndonjëherë Zëdhënësi i ri i Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer, kritikoi përllogaritjen e numrit të pjesëmarrësve në ceremoninë e inaug
Momenti i sikletshëm i Melanie, ja çfarë i punoi djali i saj në ditën e inaugurimit të Trump (VIDEO) Melanie Trump nuk e ka patur aspak të lehtë momentin e saj si Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas b
BBC ngatërron titrat gjatë transmetimit të ceremonisë së inaugurimit të Trump (VIDEO) Mijëra njerëz kanë ndjekur ditën e sotme ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump. Një prej televizioneve që po transmet
Ja ku ishte Behgjet Pacolli gjatë inaugurimit të Trumpit (FOTO LAJM) Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli në rrjetin social Faceook ka shpërndarë një fotografi ku tregonte vendin në të cilin
Kur lamat dalin në protestë kundër inaugurimit të Trump (FOTO LAJM) Ndërkohë që pothuajse të gjithë kishin marrë me vete pankarta të nderyshme për të protestuar inaugurimin e Trump në Uash
Krahasimi/ Inaugurimi i Obamës në 2009-ën me betimin e sotëm të Trump (FOTO LAJM) Donald Trump është zyrtarisht sot Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara. Ai kishte deklaruar se Dita e Inaugur
Ja cilën nga ish-zonjat e para ka kopjuar Melania Trump në ceremoninë e inagurimit (FOTO LAJM) Melania Trump në ditën e inaugurimit të bashkëshortit të saj si president të SHBA-ve bëri edhe një herë të qartë se do t
Ja kush është i dashuri i Laura Nezhës (FOTO LAJM) Aktorja dhe këngëtarja Laura Nezha nuk është single. Megjithëse për publikun Laura Nezha ishte një personazh pa shum
Blindohet Uashingtoni / Sa ka kushtuar ceremonia e inaugurimit të Trumpit? (VIDEO LIVE & FOTO) Uashingtoni është blinduar ndërsa pritet që presindenti i 45-të i SHBA-ve Donald Trump, të betohet dhe të marrë në duar
CNN: Ja çfarë ndodh nëse vritet Donald Trump gjatë inaugurimit të nesërm Nëse presidenti dhe zëvendës presidenti vriten ose janë të paaftë të kryejnë detyrat e tyre, do të zëvendësohen nga Kry
“Russia Today” bllokohet nga Facebook-u deri pas inaugurimit të Trumpit Agjencia e ruse e lajmeve “Russia Today”, në gjuhën angleze dhe e mbështetur nga Kremlini, është bllokuar nga Facebook-
Imazhe të rralla/ Kur inaugurohen presidentët e SHBA-ve (FOTO LAJM) Në pritje të inaugurimit të Donald Trump si president i SHBA-së, “The Guardian” ka botuar disa foto fantastike të inagu
Bujar Osmani ftohet në ceremoninë e inaugurimit të presidentit Trump (FOTO LAJM) Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani, është ftuar në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të r
26 demokratë bojkotojnë ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump 26 kongresmenë demokratë nuk do të marrin pjesë në ceremoninë e inagurimit të Presidentit të zgjedhur amerikan Donald Tr
Këshilltari i Nishanit merr ftesë për në ceremoninë e inaugurimit të Trump Këshilltari i Presidentit Nishani për Mbrojtjen, Gjeneral Piro Ahmetaj ka marrë ftesë për të qenë pjesë ceremoninë e ma
Zbulohen detajet / Ç'do të ndodhë gjatë inaugurimit të Trumpit Për disa do të pritet me frikë, për të tjerë me gëzim, por nuk ka asnjë dyshim se bota nuk do të jetë njësoj, pas inaugu
Trump: Po rritet numri i votuesve të Obamas që tani më duan mua Pesë ditë para inaugurimit, Presidenti i zgjedhur Donald Trump vijon të komentojë se si arriti të sigurojë fitoren e pap
Trump dhe Melania ftojnë çiftin Obama për çaj përpara inaugurimit Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania Trump kanë ftuar për një çaj në Shtëpinë e
Ky është shqiptari “i parë” i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Trumpit Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, ka ftuar Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të 45-të
EMRAT/ Ja kush janë politikanët shqiptarë që Trump ka ftuar për ceremoninë e betimit Më 20 Janar Donald Trump do të kryejë betimin dhe do të marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit të SHBA-së. Në ceremon
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".