999 rezultate për

imunitetit

Paketa e PS kalohet sot në kuvend Kuvendi i Shqipërisë pritet të votojë sot kufizimin e imunitetit të zyrtarëve të lartë, gjyqtarëve dhe prokurorëve. Në a
Berisha- Chountis: Heqja e imunitetit, e domosdoshme Kryeministri Berisha ka shprehur domosdoshmërinë e heqjes së imunitetit dhe miratimin e ligjeve me shumicë të cilësuar p
Statusi, Panariti: Vullnet politik për të përmbushur kriteret Pas kthimit nga Brukseli, inistri i Jashtëm Edmond Panariti tha për mediat se Shqipëria është pranë marrjes së statusit
Sllovenia vlerëson reformat e realizura në Shqipëri Kryeministri Berisha ka deklaruar sot se heqja e imunitetit nuk bëhet për të fituar kapital politik, por është një çësht
Rama: Reforma në drejtësi, pastaj imuniteti Një ditë përpara nisjes së sesionit të ri parlamentar, lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama, i rikujton mazhorancës se
LSI apel për heqjen e imunitetit Lëvizja Socialiste për Integrim ka bërë sërish apel sot që palët të bien dakord për heqjen e imunitetit të realizohet në
PS e vendosur, heqja e imunitetit pas ndryshimeve kushtetuese Partia Socialiste ka ripërsëritur qëndrimin e saj sot se nuk do ta votojë ligjin pa u miratuar më parë nisma e saj për
PD, e vendosur për heqjen e imunitetit Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli deklaroi se qëllimi i mazhorancës është heqja e imunitetit dhe për këtë synim d
LSI nuk është për referendum por për konsensus mes palëve Ministri i METE, njëkohësisht zv/kryeministër Edmond Haxhinasto gjatë takimit me bizneset fasone në Berat u shpreh sot s
Imuniteti, PD nuk heq dorë ga referendumi Partia Demokratike ka reaguar ndaj deklaratës së kreut të PS-së Edi Rama i cili kërkoi bashkëpunim për ndryshimet kushte
Ndryshimet Kushtetuese kusht për votimin e heqjes së imunitetit Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama në një deklaratë për mediat u shpreh sot se është pro heqjes së imunitetit ndërsa ka
PD: Rama fushatë kundër imunitetit Nuk ka vonuar reagimi i Partisë Demokratike ndaj akuzave të hedhura nga selia rozë. Në një deklaratë për mediat, zëdhëns
PD: Rama bllokoi statusin e kandidatit Zëdhënësja e Partisë Demokratike Silvi Bardhi në një dalje për mediat u shpreh sot se Edi Rama dhe deputetët socialistë
Referendumi për imunitetin, Alibeaj: Ka ende kohë për kompromis Shtatori mund të jetë një mundësi e dytë që klasa politike pritet ta shfrytëzojë për rikthimin në Parlament të ndryshime
PD: Heqja e imunitetit, kërcënim për miliarderët e PS Partia Demokratike i është kthyer sërish cështjes së imunitetit duke deklaruar se Partia Socialiste dhe lideri i saj po
Imuniteti, PD: Politika të heshtë, të flasin qytetarët Partia Demokratike e cilëson si absurde kërkesën e socialistëve për kushtëzimin e referendumit për imunitetin, me refere
PS: Referendum për 4 pikat, siguria e vendit në rrezik Partia Socialiste ka reaguar edhe sot lidhur me nismën e Kryeministrit Berisha për referendum popullor për heqjen e imun
Referendumi për imunitetin, vetëm në 2014-ën Zgjidhja më e mirë për ndryshimet kushteteuese është që tu jepet e drejta qytetarëve për të vendosur për ligjin themelta
Imuniteti, LSI: Ekziston mundësia për konsensus Përkundrejt dështimit të seancës së djeshme parlamentare për kufizimin e imunitetit, e fundit për këtë sesion, LSI dekla
Berisha: 94 % e shqiptarëve pro heqjes së imunitetit Ka nisur në ambjentet e Këshillit të Ministrave mbledhja e qeverisë ku temë kryesore e fjalimit të kryeministrit Sali Be