999 rezultate për

imunitetit

Kosova kërkon heqjen e imunitetit për rusin që u shfaq në veri Imuniteti i shtetasit rus duhet të hiqet. Kështu ka kërkuar Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Ky organ i hetuesisë këtë
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Brenda 3 ditësh shqyrtohet imuniteti për Veljanvskin Çështja e imunitetit të ish-kreut të Kuvendit dhe deputeti aktual nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanvski, pritet që të
Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Tr
Sot, vendimi për mandatin e Dimovskit Ish funksionarit të Ministrisë së Bujqësisë së Maqedonisë, Lupço Dimovski pjesë e të dyshuarve për keqpërdorime në Minis
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Komisioni voton që Gruevski të mos jetë më deputet Komisioni i për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, me pesë vota pro i miratoi gjashtë kërkesat e gjykatës
Deputetët sot vendosin nëse Gruevski do të hyjë në burg eputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të depute
Trondit studimi: Stresi shkakton më shumë dëme se sa dihej Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Prokuroria e Kosovës kërkon të hetojë ish-prokuroren e EULEX-it Përafërsisht katër vjet kanë kaluar që kur prokurorët e Kosovës kanë filluar të trajtojnë dyshimet për shpërdorim të det
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Pa imunitet, Saimir Tahiri rrezikon arrestimin Saimir Tahiri i habiti të gjithë sot kur nga Kuvendi deklaroi se nuk do të jetë deputet i Parlamentit shqiptar. Tahi
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Ky është deputeti i VMRO-DPMNE-së që po kërkohet nga policia Deputeti Lupço Dimovski është njër nga gjashtë personat dyshohet për dhunën në Kuvend në 27 prill mëson jozyrtarisht Als
Heqja e imunitetit të deputetëve, njoftimi shkon në Gjykatën Penale Gjashtë deputetët duhet të sillen menjëherë në gjykatë, që në momentin kur publiku mësoi se kryeparlamentari Talat Xhafe
Kuvendi do të debatojë për marrjen e imunitetit të gjashtë deputetëve Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë mbledhjen e 25-të për heqjen e imunitetit për gjashtë deputetët e koa
Nesër mbahet seanca për heqjen e imunitetëve të deputetëve SeancA plenare për heqjen e imunitetit për deputetët e VMRO-DPMNE-së, të cilët morën pjesë në dhunën e 27 prillit në kuv
Miratohen kërkesat për arrestimin e gjashtë deputetëve Komisioni e ka pranuar propozimin e Gjykatës për heqjen e imunitetit të 6 deputetëve me 5 vota “për”, asnjë kundër dhe a
Komisioni parlamentar sot vendos për paraburgimin e deputetëve Komisioni për Çështje të Rregulloreve dhe të Mandatit dhe Imunitetit sot do të debatojë për kërkesat për paraburgim për
Xhaferi nuk e dërgon lajmërimin për heqjen e imunitetit, zgjatet procesi Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, i cili sot pasdite u kthye nga vizita zyrtare në Suedi është i pakapshëm për gazetar