999 rezultate për

imuniteti

Delja e zezë apo e zgjuara e Europës? Pse Suedia s'po përjeton valë të dytë pandemie Suedia nuk ka përjetuar një valë të dytë pandemie deri më tani për shkak të imunitetit të krijuar dhe masave të qëndrues
Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të s
Shtatë ushqimet që forcojnë imunitetin dhe mbajnë larg gripin Sezoni i gripit dhe i viruseve është duke na sprovuar me shëndetin tonë, ndaj të gjithë duam të bëjmë gjithçka që mundem
Sukses apo kumar, a ia vlejti strategjia e Suedisë për imunitetin e tufës? Pak vende guxuan të përdorin të njëjtën strategji si ajo e Suedisë për pandeminë. Qasja e shtetit skandinav ka qenë shum
5 ushqime të përditshme që dobësojnë imunitetin Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar i cili është
5 ushqime të përditshme që dobësojnë imunitetin Gjumi i mirë, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar, i cili është
Studim i ri: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj Imuniteti ndaj riinfektimit nga koronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universi
A do të ketë më qejf njeri të fluturojë? Nga pasaporta e imunitetit te rregullat e reja në bord Avionët që do të fillojnë fluturimet pas Coronës do të duken krejt ndryshe nga para Coronës. Edhe në aeroporte kontrolle
Pipero sqaron si mund të fitohet imuniteti ndaj koronavirusit Mjeku Pëllumb Pipero sqaroi në “Opinion” se ekspozimi gradual i qytetarëve, veçanërisht i moshave të parrezikuara që ja
A e rrit vaksina e turbekulozit imunitetin kundër COVID-19? Përgjigjet mjeku Mjeku Shoip Shoipi, një lidhje skype nga Kroacia ku edhe punon, foli për mënyrën sesi po e menaxhon shteti kroat pandemi
Disa mënyra si të forconi imunitetin e fëmijës suaj Kurrë nuk mund të jeni mjaft të kujdesshëm kur është fjala për shëndetin e fëmijës. Prandaj, po ju sjellim disa këshi
Më shumë teste ndaj COVID 19, Italia gati të nxjerrë ''pasaportat e imunitetit'' Italia po planifikon të rrisë testimin për koronavirusin dhe të qëndrojë e izoluar deri të paktën më 3 maj. Komisione
Suedia: E vetmja mënyrë për të mposhtur COVID-19, është imuniteti i tufës! Suedia është vendi i vetëm i prekur nga COVID-19 që vazhdon jetën sociale dhe ekonomike sikur nuk po ndodh asgje. Sipas
A ndikojnë sapunët antibakterialë në dobësimin e imunitetit Një mjeke paralajmëron se përbërësit në disa sapunë antibakterialë mund të dobësojnë sistemin tuaj imunitar. Një mjek
COVID-19/ Vitaminat që mjekët përdorin çdo ditë për të forcuar imunitetin e tyre Sipas “TheHealthy” këto më poshtë janë vitaminat që mjekët nuk i ndajnë asnjëherë -Vitamina D është jashtëzakonisht e
Disa mënyra si të forconi imunitetin e fëmijës suaj Kurrë nuk mund të jeni mjaft të kujdesshëm kur është fjala për shëndetin e fëmijës. Prandaj, po ju sjellim disa këshi
Lëngjet e frutave që ju forcojnë imunitetin dhe ju ndihmojnë gjatë periudhave të gripit Lëngu i portokallit: Mund të parandalojë inflamacionin: Lëngu i portokallit jo vetëm që ka veti anti-inflamatore, por ko
Eksperti australian: Gjumi rrit imunitetin ndaj koronavirusit Një ekspert australian i monitorimit të trurit dhe gjumit ka zbuluar se si një gjumë i mirë i natës mund të ndihmojë në
4 vitaminat që mjekët përdorin çdo ditë për të forcuar imunitetin e tyre Me kaq shumë vitamina sa ka është vështirë të kuptohet se cilat na duhen me patjetër për të forcuar imunitetin tonë dhe
Lëng me limon dhe xhinxher, toniku natyral i imunitetit Një nga masat parandaluese që ISHP ka sugjeruar është konsumimi i sa më shumë lëngjeve, për të ndihmuar sistemin imunita