999 rezultate për

imunitet

Nga dënimi për Nanon deri te Basha, si i heton prokuroria liderët opozitar Lulzim Basha është kreu i tretë i opozitës, që merret i pandehur nga Prokuroria. Në dy herët e tjera, vendimet për hetim
Kosova kërkon heqjen e imunitetit për rusin që u shfaq në veri Imuniteti i shtetasit rus duhet të hiqet. Kështu ka kërkuar Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Ky organ i hetuesisë këtë
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Ndiheni të lodhur, bëni këtë supë për të forcuar imunitetin Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfektë për të rritur mbrojtjen e trupit. Në fakt të dy përbërësit janë të pas
Sëmundjet që shëron çaji kamomil Çaji kamomile është një pije jashtzakonisht e shëndetshme dhe ka fuqinë e vet të kurojë një numër sëmundjesh. Nganjëh
Brenda 3 ditësh shqyrtohet imuniteti për Veljanvskin Çështja e imunitetit të ish-kreut të Kuvendit dhe deputeti aktual nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanvski, pritet që të
Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Tr
Berisha nuk është më deputet, hera e parë që s'ka imunitet (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha ka firmosur mbrëmjen e sotme deklaratën se heq dorë nga mandati i tij i deputetit. Ish-
Sot, vendimi për mandatin e Dimovskit Ish funksionarit të Ministrisë së Bujqësisë së Maqedonisë, Lupço Dimovski pjesë e të dyshuarve për keqpërdorime në Minis
Kjo supë me hudhra dhe qepë forcon imunitetin Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfektë për të rritur mbrojtjen e trupit. Në fakt të dy përbërësit janë të pas
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Komisioni voton që Gruevski të mos jetë më deputet Komisioni i për Çështje të Rregullores, Mandatit dhe Imunitetit, me pesë vota pro i miratoi gjashtë kërkesat e gjykatës
Ju ka zënë gripi? Kjo është kura me dy përbërës që forcon imunitetin Ndryshimi i stinëve e plogështon sistemin imunitar dhe pengon luftimin me efikasitet të sëmundjeve. Në këtë periudhë, im
Deputetët sot vendosin nëse Gruevski do të hyjë në burg eputetët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot në seancë plenare duhet të vendosin për marrjen e mandatit të depute
Frikë nga komplotet, Rama blindon deputetët e tij Byroja e Kuvendit ka miratuar shtatorin e kaluar një komentar të Kodit të Etikës Parlamentare, në të cilën, aludohet se
Trondit studimi: Stresi shkakton më shumë dëme se sa dihej Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Ironizon ambasadori britanik: Peshqit e mëdhenj janë akoma në det Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman u shpreh gjatë aktivitetit për operacionin “Forca e Ligjit”,
Prokuroria e Kosovës kërkon të hetojë ish-prokuroren e EULEX-it Përafërsisht katër vjet kanë kaluar që kur prokurorët e Kosovës kanë filluar të trajtojnë dyshimet për shpërdorim të det
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Pa imunitet, Saimir Tahiri rrezikon arrestimin Saimir Tahiri i habiti të gjithë sot kur nga Kuvendi deklaroi se nuk do të jetë deputet i Parlamentit shqiptar. Tahi