999 rezultate për

importuara

A mund të infektoheni nga Koronavirusi prej pakove që vijnë nga Kina? Nëse keni porositur diçka nga Alibaba apo AliExpress, nuk jeni të vetmit. Nëse keni frikë ta merrni në postë se mos ju i
Kosova merr vendimin e rëndësishëm për produktet e importuara nga Maqedonia e Veriut Kosova dhe Maqedonia janë përfshirë në një përplasje tregtare. Ministri kosovar i tregtisë dhe industrisë, Endrit Shala,
BE e rreptë me Kosovën, kërkon të heqë taksën ndaj Serbisë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që menjëherë të hiqet t
Vuçiç nuk ngopet së bëri keq Kosovës, kërkon heqjen e taksës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, përsëriti se nuk do të ketë vazhdim të dialogut me Kosovën, derisa kjo e fundit
Birrë, patatina e domate të kalbura, AKU bllokon 13.3 ton ushqime të importuara Në vijim të kontrolleve me qëllim sigurinë ushqimore të produkteve që importohen nga shtetet e tjerë drejt vendit tonë A
Lira në ditën më të zezë, kaos në ekonominë turke Monedha turke ka pësuar rënie drastike gjatë këtij muaji, pas tensioneve të acaruara mes Turqisë dhe Shteteve të Bashkua
Trump së shpejti i jep edhe një goditje të radhës BE-së Vetëm një muaj më parë, administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, filloi një hetim
Kujdes/ Deri në këtë datë keni kohë t'i siguroni makinat e vjetra Katër muaj para hyrjes në fuqi të ligjit për kufizim të importimit të automjeteve deri në 10 vjet të vjetra, ka nisur dy
BE në alarm nga vezët e importuara nga Polonia, vdes një 5-vjeçar Një fëmijë 5 vjeçar ka humbur jetën në Kroaci dhe qindra njerëz janë helmuar në restorantet e Belgjikës. Sipas medie
Nga 2011, jo doganimit të makinave të importuara nga BE Veturat e reja dhe të vjetra që importohen nga vendet e Bashkimit Evropian, duke filluar nga viti i ardhshëm nuk do të d