999 rezultate për

importin

Frika nga virusi vdekjeprurës, Kosova ndalon importin nga Kina Kosova ka ndaluar mallrat që dyshohet se mund të bartin koronavirusin e ri, Covid-19, e që e kanë origjinën nga Kina. Nj
Koronavirusi, Kosova ndalon importin nga Kina Virusi i cili po përhapet me shpejtësi ka ngritur në këmbë autoritetet nëpër botë. Dogana e Kosovës e ka ndaluar impo
11 muajt e taksës, ulën importin nga Serbia për 99 për qind (VIDEO) Taksa 100 % ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës në 11 muajt sa është zbatuar, ka ul importin nga këto s
Ky është shteti që ndalon prodhimin, shitjen dhe importin e cigareve elektrike Qeveria indiane ka miratuar një vendim i cili ndalon prodhimin, shitjen dhe umportin e cigareve elektrike. Këtë lajm
Maqedonia ndalon importin e mishit nga Serbia Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij
Reagon Rama: Pse e ndaluam importin për këto automjete (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka uruar ndjekësit në Facebook për një ditë të mbarë, ndërsa ka publikuar një video ku tregon arsy
Vetëm 14 zgjati vendimi për produktet vendore, qeveria tërhiqet kokëulur Kabineti qeveritar në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për shfuqizimin e vendimit 02/57 të datës 17.07.2018 që obl
Lufta tregtare SHBA-Kinë, pasojat në Maqedoni Maqedonia nuk do të përfshihet në kurrfarë sanksionesh dhe dogana shtesë nga Bashkimi Evropian. Këtë premtim ministri i
Hakmarrje ndaj BE, Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Pe
Serbia bllokon importin e mishit nga Hungaria, shkak mortaja afrikane Serbia nuk do të lejojë më importin dhe transportin nëpër territorin e saj e të gjitha dërgesave të ushqimit me origjinë
Kosova i jep goditjen e rëndë Edi Ramës, 50 biznese bojkotojnë importin Rreth 50 biznese të ndërtimit nga Kosova kanë vendosur që ta bojkotojnë “Rrugën e Kombit” pas tarifave për kalimin e aut
Pacolli alarm për mishin: Kujdes me importin nga fqinjët Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka reaguar për mishin që po hynë në Kosovë nga Belgjika dhe sh
Kroacia pengon importin e frutave dhe perimeve nga Maqedonia Maqedonia, Serbia, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina nga Brukseli do të kërkojnë ndihmë për të vepruar ndaj Kroacisë, p
Rusia bllokon importin e verës malazeze, e cila hyn masivisht në Shqipëri Shërbimi Federal për Mbikqyrjen e Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit dhe Mirëqenies në Rusi njoftoi të martën datë
Alarmi i revistës franceze: Shqipëria në koshin e plehrave të Europës Revista franceze “L’Obs” e konservatorëve të rinj, ka bërë një artikull për Shqipërinë dhe importin e plehrave. “Vend
Nis hakmarrja, Kina ndërpret importin e qymyrit nga Koreja e Veriut Ministria kineze e Tregtisë ka bërë me dije se Kina ka vendosur që në pjesën tjetër të vitit 2017, të ndërpresë të gjith
Shqipëria nis importin e energjisë pas thatësirës Për të përballur kërkesën e lartë, vendi ynë ka nisur importin e energjisë. Operatori i Shpërndarjes ka bërë me dije se
Ligji i plehrave shtyhet për në vitin 2017 As gjatë seancës së të enjtes, Kuvendi s'do të shqyrtojë dekretin e presidentit për kthimin e ligjit për importin e mbet
Braçe prish gojën me Berishën: ..arllëk apo Salillëk... (FOTO LAJM) Përmes një postimi të fundit, deputeti socialist Erjon Braçe ironizon Shoqërinë Civile dhe PD, që i mbështet në protesta
Gripi i shpendëve, Shqipëria ndalon importin nga vendet e prekura Ministria e Bujqësisë njoftoi sot se është rikthyer në Evropë gripi i shpendëve dhe se Shqipëria është e rrezikuar nga k