999 rezultate për

implementohet

Grenell: Marrëveshja e 4 shtatorit po implementohet Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë po konsideron se marrëveshja mes këtyre d
VAR pritet të implementohet shumë shpejt në Superiore Sistemi VAR është projekti i radhës që Federata Shqiptare e Futbollit synon të implementojë në Kategorinë Superiore. Për
Zhbogar: Referendumi është kusht për negociatat me BE-në Hapja e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE) në qershorin e vitit të ardhshëm do të jetë i mundshëm vet
Kërcënon Kamennos: Marrëveshja e Prespës s'do implementohet kurrë Partneri i koalicionit në Qeverinë greke, Panos Kamenos, nuk heq dorë nga qëndrimi i tij se Maqedonia nuk do të jetë anë
Nga janari i vitit të ardhshëm implementohet taksa progresive Qytetarët me paga të larta nga janari i vitit të ardhshëm do të ndajnë më shumë para nga paga bruto për kontributet soci
Debate në KQZ, miratohet shpërndarja e fondeve për partitë Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar shpërndarjen e fondeve. Gjatë mbledhjes nuk kanë munguar debatet rreth mu
Baily: Marrëveshja është për Maqedoninë, do të implementohet Ambasadori amerikan Jess Baily, një nga ndërmjetësit e drejtpërdrejtë në bisedimet për arritjen e marëveshjes politike m
A do ti binden serbët shtetit të Kosovës? Serbët e Kosovës do ta kenë furnizuesin e tyre të energjsië elektrike, sikundër e ka çdo qytet në të gjithë Republikën.
Marrëveshja shkelet pa filluar zbatimi! Marrëveshja e arritur në mes të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, “për normalizimi
Hoxhaj- Fabius: Marrëveshja duhet të implementohet Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pranuar një telefonatë nga ministri i Punëve të Ja
Ahmeti: Marrëveshja e Ohrit të implementohet Ali Ahmeti në vazhdën e takimeve me përfaqësues te akredituar në vend, takoi ambasadorin e Zvicrës Stefano Lazzarotto dh
Marrëveshja e Ohrit duhet të implementohet Ali Ahmeti, kryetari i Bashkimit Demokratik per Integrim priti sot në një takim shefin e delegacionit të Unionit Evropia
Thaçi: Vendimi për rritjen e rrogave do të implementohet Kryeministri Hashim Thaçi, ka ripërsëritur qëndrimin e Qeverisë së Kosovës, se vendimi për rritjen e pagave për sektorin
SHBA: Nëse nuk ka marrëveshje, implementohet pavarësia sipas planit të Ahtisarit Shtetet e Bashkuara të Amerikës me ndojnë se po qe se nuk do të arrihet ndonjë marrëveshje