999 rezultate për

implementohen

Arifi rrëfen dialogun që zhvilluan në Bruksel Shefi për negociata me Serbinë, Avni Arifi ka raportuar sot para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime
Serbia nuk e ndryshon Kushtetutën lidhur me Kosovën Serbia ende e ka të sanksionuar me Kushtetutë se Kosova është pjesë e saj. Mirëpo, Kushtetuta aktuale e Republikës së
Rusia do reagojë ndaj sanksioneve të reja të BE-së Moska pritet të reagojë ndaj sanskioneve që pritet të implementohen nga Bashkimi Europian për shkak të rolit të saj në k
Petrovic-Panariti: Të implementohen të gjitha marrëveshjet e arritura Zëvendëskryeministri i Kosovës, Sllobodan Petrovic e cilësoi folklor politik për interesa politike, peticionin e organiz
Zbatimi i marrëveshjeve Kosovë-Serbi, kusht për vijimin e dialogut Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot ndërmjetësin e Bashkimit Evropian në bisedimet teknike
Vazhdimi i dialogut nëse implementohen marrëveshjet Qeveria e Kosovës vazhdon ta mbajë qëndrimin e saj se nuk do të ketë bisedime me Serbinë pa implementimin e marrëveshjev
Dialogu me Serbinë varet nga zbatimi i marrëveshjeve Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi ripërsëriti edhe njëherë qëndrimin e qeverisë se zbatimi i marrëveshjeve të deritanis
Tahiri: Marrëveshjet implementohen në nëntor Kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka deklaruar se tre marrëveshjet e arritura në Bruksel