999 rezultate për

implementimi

Zaev: Vazhdojmë me implementimin e Marrëveshjes së Prespës Kreu i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka ritheksuar se vendi po vazhdon me implementimin e M
Kosovë, nis implementimi i luftës kundër dopingut në sport Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Organizatën e Evropës Lindore për Anti Doping (EERADO), kanë organizuar për
Osmani i flet ambasadorit për situatën në vend “Punojmë në mënyrë intensive në përgatitjen e ekipit dhe strukturës për fillimin e negociatave, duke e mbajtur fokusin e
Auditori gjen shkelje në FSK, kush do të japë llogari? Plotësimi i pozitave me ushtrues detyre më gjatë se tre muaj, vonesa në vlerësimin e ofertave në procesin e prokurimit,
Osmani do ta prezantojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9 Zëvendëskryeministri i Çështjeve Evropiane Bujar Osmani sot do ta prezantojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9. P
Bujar Osmani sot prezenton statusin e implementimit të Planit 3-6-9 Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot do të mbajë konferencë për shtyp ku do të preznetojë status
Ligji i plotë për gjuhët dhe implementimi i tij në institucione Ligji për përdorimin e gjuhëve tashmë i miratuar në Kuvend parashikon avancimin e përdorimit të gjuhëve të bashkësive et
Fillon implementimi i partisë-shtet, Ruci dhe Balla venë në rresht ministrat e Ramës Ka filluar pak minuta më parë takimi në Kryesinë e Kuvendit mes ministrave të kabinetit Rama, kreut të Kuvendit, Gramoz
BE: Ja për çfarë marrëveshje ranë dakort Thaçi e Vuçiç, tregon datën e implementimit Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë e Punëve të Jashtme dhe Politikës së Sigurisë / Nënkryetari i Komisionit Evrop
Qeveria shqyrton sot implementimin e Marrëveshjes së Ohrit Në seancën e gjashtë qeveritare që mbahet sot do të rishqyrtohet statusi i realizmit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit.
Këto janë emrat që rikthehen në poste qeveritare sh-nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Jani Makraduli, kthehet në politikë në rolin e zëvendës ministrit
VMRO: Implementimi i deklaratës nënkupton ridefinim të Republikës VMRO-DPMNE ka përfunduar mbledhjen me komitetin ekzekutiv te partisë ku eshtë diskutuar situata pas harmonizimit të qën
Ambasada e SHBA-ve po ndjek nga afër zhvillimet për formimin e Qeverisë së re Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se është duke i ndjekur nga afër zhvillimet e fundit në Maqedoni.
Meta: Të vendosur në implementimin e Reformës në Drejtësi përmes Vetting-ut Në vijim të vizitës së tij në Washington DC, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit në takim nga Kongresme
Sela-Zhbogar: Folëm për zgjidhjen e problemeve të shqiptarëve Kryetari i Lëvizjes për Reforma-PDSH, Ziadin Sela dhe nënkryetari Agon Ferati kanë zhvilluar një takim në Shkup me ambas
Ja porosia e ambasadori Orav për partitë politike Kështu u shpreh sot ambasadori i Bashkimit Europian Aivo Orav, në deklaratën e tij dhënë para gazetarëve në selinë e BE-
Hyseni tregon numrin e terroristëve kosovarë të arrestuar Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, duke folur për implementimin e ligjit që ndalon pjesëmarrjen në luftërat
FMN aprovon rishikimin e parë të marrëveshjes Stand-By me Kosovën Bordi i Drejtorëve të Fondit Monetar Ndërkombëtar, në mbledhjen e mbajtur dje, ka vlerësuar lart progresin e Qeverisë së
Nikolla Gruevski jep dorëheqjen para 15 janarit Kryeministri Nikola Gruevski u zotua se do ta respektojë Marrëveshjen e Përzhinos: do të japë dorëheqje para 15 janarit,
Dezir: Implementimi i marrëveshjes së Përzhinos, i rëndësishëm për vendin Franca përkrah Maqedoninë për zbatimin e reformave që do të mundësojnë vendin të dalë nga kriza politike dhe të avancojë