999 rezultate për

impiantit

KONTRATA/ Një tjetër dhuratë për inceneratorin e Elbasanit (FOTO LAJM) Një kontratë e dytë autorizon kompaninë koncesionare “Albtek Energy” për të shfrytëzuar për 25 vjet impiantin e prodhimi
Stadiumi plot: Albeu.com ju sjell pamje në brendësi të impiantit të ri (VIDEO) Kur duhen dhe 45 minuta nga starti i ndeshjes Shqipëri-Francë tifozët kanë mbushur plot stadiumin. Albeu.com ju sjell
UEFA mbërrin në Tiranë për Arenën Kombëtare Shqipëria do të presë Francën kampione të botës në stadiumin e ri kombëtar, në një ditë ku të pranishëm në impiant do të
Merr formë "Arena Kombëtare", këto janë pamjet e impiantit të ri (VIDEO) Vijojnë me ritme të shpejta punimet për ndërtimin e “Arenës Kombëtare”. Ditën e sotme, Federata Shqiptare e Futbolli
Impianti i mbetjeve në Fier, PD: LSI po tallet me njerëzit Vetëm një ditë pas deklaratës së kreut të LSI në Fier, Nimet Musaj, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike në Fier, Luan
Impianti i plehrave në Fier, banorë të tri fshatrave dalin kundër Tre fshatra në Fier janë ngritur në protestë për shkak të vendosjes së makinerive për fillimin e punimeve të impiantit t
Protesta kundër impiantit të mbetjeve, ndalohet një 65-vjeçar, në kërkim një tjetër Protestat kundër ndërtimit të impiantit të përpunimit të mbetjeve në Fier ka sjellë ndalimi e një personi dhe është shpa
Banorët e Mbrostarit në ditën e pestë të protestave (VIDEO) Pas vendimit të Këshillit Bashkiak që landfilldi të ndërtohej në Mbrostar, banorët kanë dalë sërish në protestë, duke bl
Protesta kundër impiantit të mbeturinave/ Nën akuzë edhe 6 banorë nga Mbrostari Policia e Fierit ka bërë me dije sot se ka proceduar penalisht edhe 6 banorë të fshatit Mbrostar Ura, pasi 3 javë më par
Banorët protestojnë kundër impiantit në Mbyet (VIDEO) Banorët e disa fshatrave të Fierit u janë bashkuar që në orët e para të ditës protestave në Mbyet, duke kërkuar shfuqizi
Banorët e Fierit në protestë kundër impiantit të mbetjeve Sot banorët e fshatit Plykë në Fier kanë protestuar kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve, pasi sipas tyre, ky inves
Skandal në Shkodër/ Nga dy tribuna të impiantit të ri nuk mund të shohësh ndeshjen Problematikat në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi” nuk kanë të sosur edhe pas përurimit që në ndeshjen miqësore ndaj Ma
Harron çantën dhe ngre në këmbë "Olimpicon" për bombë Java e 13-të e Serisë A nuk do të mbahet mend vetëm për këndimin e himnit francez përpara çdo ndeshje të luajtur, por ed
Zbardhet projekti i ndërtimit të stadiumit të Kombëtares Pas kualifikimit historik të Shqipërisë në Europianin 2016, si shpërblim kryeministri Edi Rama premtoi edhe ndërtimin e
"Foleja" e re e "Shqiponjave" po bëhet gati (FOTO LAJM) "Foleja" e re e Shqiponjave kuqezi "Elbasan Arena" është në përfundim e sipër për të pritur ekipin kombëtar dhe tifozët
Japonia, 79 milion $ për ndërtimin e impiantit të trajtimit të ujrave në Kashar Ministri i Transporiti dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto inaguroi sot fillimin e punimeve për ndërtimin e Impiantit
Holandë-Meksikë, tifozët spektakël në stadium (FOTO LAJM) Pavarësisht një pjese të parë të vakët e me pak raste për të dyja skuadrat, dhe pavarësisht temperaturave të nxehta, atm
Nisin punimet për ndërtimin e impiantit të ujërave të zeza në Orikum Nisin punimet për ndërtimin e impiantit të përpunimit të ujërve të zeza në Orikum. Për inspektim në terren shkoi ministr
Rama: Do të rindërtojmë "Ruzhdi Bizhutën" (FOTO LAJM) Gjatë turit të tij politik në Elbasan, Kryeministri i vendit Edi Rama kreu një vizitë edhe në stadiumin "Ruzhdi Bizhuta"
Rrjedhje radioaktive në Fukushima Kompania që menaxhon impiantin, TEPCO ne Fukushima të Japonisë deklaroi se një punëtor zbuloi rrjedhjen në orët e vona t