999 rezultate për

imola

Hamilton i pandalshëm, Mercedes thyen rekordin e Schumacher te Ferrari Lewis Hamilton fitoi Grand Prix Emilia Romagna në Formula 1 në Imola. Kampioni në fuqi, me një Mercedes, i parapriu shok
Hamilton vazhdon revanshin në Imola, Bottas renditet pas tij Lewis Hamilton ka fituar garën për Çmimin e Madh të Imolas. Shoferi britanik është treguar superior edhe në Imola, du
Gara për çmimin e Imola, F1 rikthehet në pistën ku humbi jetën legjendari Senna Garuesit e Formula 1 të dielën do të garojnë për Çmimin e Madh të Imola. Pas 14 vitesh, Formula 1 rikthehet në pistën
Aksident i rëndë në Itali, humbin jetën 2 shqiptarë Dy shqiptarë humbën jetën në një aksident tragjik në Itali. Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në Bologna. Sipas media
20 vjet pa Senna-n, Alonso: Ishte idhulli im (FOTO LAJM) Në “Imola”, Fernando Alonso e kujton kështu Ayrton Senna-n, 20 vjet nga vdekja tragjike e tij. "Për mua ishte një idhull
20 vite nga vdekja e Ayrton Sennas (FOTO-VIDEO) "Mund të jesh një njeri i mirë në jetë por nëse nuk je i mirë edhe në sportin tonë atëherë nuk fiton asgjë". Mendime dhe
Aksidenti tragjik i Ayrton Senna-s (VIDEO) Aksidenti tragjik i Ayrton Senna-s i ndodhur në vitin 1994 në pistën Imola. Shikoni më sipër videon.