999 rezultate për

ilmi

Fjalët e fundit të biznesmenit fatkeq, kasetat filmike dhe mbyllja përfundimtare e dosjes Rrëmbimi i biznesmenit të njohur Koço Dado në 8 qershor 1998, një nga historitë më të bujshme kriminale ndër vite, e gji
Përgjimet e dosjes së Dibrës: Si i do votat me filmim apo me dëshmitar? (VIDEO) Dosja për shitblerjen e votave në Dibër ka përfunduar në gjykatë, ndërsa seanca paraprake ku gjykata do të vendosë nëse
Mos vallë Xhemi Shehu do të jetë protagoniste në filmin e Eduartit të Arbanës (FOTO LAJM) Postimet e fundit të Arbana Osmanit dhe Xhemi Shehut në rrjete sociale kanë tërhequr shumë vëmendjen e ndjekësve. Dy
Super sukses, kënga e fundit e Argjentina Ramosaj zgjidhet si kolonë zanore e filmit të huaj (VIDEO) Argjentina Ramosaj publikoi para 3 javësh këngën e saj më të re, “Who Am I”. Por kjo këngë duket se nuk do të jetë vetëm
Publikohet filmi për veprimtarinë e Ali Ahmetit nga viti 1981 deri sot (Video) Është publikuar video përmbledhja për veprimtarinë e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, nga viti 1981 deri sot. Ahmeti
Qëlloi për vdekje Klodian Rashën, Prokuroria ndryshon akuzën ndaj Nevaldo Hajdarajt Prokuroria e Tiranës konkretizon akuzën penale për efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj. Sipas Prokurorisë, akuza që rë
Bënë një fëmijë gjatë xhirimeve? Aktorët e "50 Hijet e Greit" i gjen belaja (FOTO LAJM) Jamie Dornan dhe Dakota Johnson janë dy aktorët kryesorë të filmit “Fifty shades of Grey”, film i cili çmendi botën pesë
Tom Cruise shpëton për një fije, rrezikon jetën gjatë xhirimeve të filmit më të ri (FOTO LAJM) Tom Cruise është zhvendosur në Romë për të xhiruar skenat e reja të filmit “Mission Impossible”. Mirëpo gjatë ditës së s
Abuzim me drogën dhe tragjedi, mallkimi për aktorët e filmit "I vetëm në shtëpi" (FOTO LAJM) Kanë kaluar pothuajse 30 vite nga shfaqja e parë e filmit “I vetëm në shtëpi” dhe që atëherë jeta e aktorëve protagonist
Kinematografia shqiptare në zi, COVID-19 i merr jetën regjisorit të njohur Regjisori i njohur Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare si pasojë e infektimit me koronavirus. Lajmi
Ju kanë munguar? Publikohet trailer i "Tom And Jerry" më real se asnjëherë (VIDEO) Traileri zyrtar i filmit të ardhshëm të animuar “Tom And Jerry” u publikua, ndërsa do të vijë këtë herë ndryshe për fans
Filmi për jetën e Zlatan, rolin e sulmuesit suedez do e luajë futbollisti shqiptar (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic vazhdon të mahnisë me formën e tij në fushat e blerta, teksa ndonëse në moshën 39-vjeçare, suedezi ës
Pacientë që luftojnë me vdekjen, Rama: Nesër do të dalin filmimet nga spitalet covid Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të dalin pamje nga spitalet Covid, ku pacientët vuajnë nga shenjat e rënda të së
The Guardian: Biden mund të deklarojë fitoren sonte! Reporteri senior për politikë i mediumit prestigjioz The Guardian, Daniel Strauss, duke sjellë më të rejat nga Wilmingto
Shërbimi Sekret blindon Biden, çfarë po ndodh në SHBA Shërbimi Sekret Amerikan po dërgon përforcime në Wilmington, me qëllimin për të ndihmuar në mbrojtjen e kandidatit Joe B
I bëri të gjithë për të qarë, ndërron jetë aktorja e Titanic (FOTO LAJM) Aktorja e njohur Elsa Raven ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 91 vjeçe. Ajo do të mbahet mend si aktorja që ka l
Jonida Vokshi flet pas nominimit të filmit për “Oscars” Filmi “Derë e hapur” me regji të Florenc Papas është përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e 93-të të ç
"Memo" tenton të flasë shqip, çfarë thotë për vendin tonë (VIDEO) “Mrekullia në qelinë e 7-të” është një ndër filmat më të ndjekur të momentit, madje edhe gjatë karantinës, përfshirë kët
"Nën rrënoja", vjen filmi i parë në kujtim të tërmetit të 26 nëntorit (FOTO LAJM) Pak më shumë se një muaj shënon dhe ditën e zezë për shqipërinë, tërmetin e 26 nëntorit që do i merrte jetën 51 personav
Për shkak të këtij filmi, Jennifer Aniston do hiqte dorë nga aktrimi (FOTO LAJM) Aktorja e njohur, Jennifer Aniston, ka rrëfyer së fundmi se ka menduar të heqë dorë nga aktrimi gjatë një podcasti me Ja