999 rezultate për

ilirides

Bajram Elshani i "Lagjes së Trimave": Nuk ka gjykatë që na ndal për ta fitue lirinë e Iliridës! Edhe pse është dënuar me 40 vite, Bajram Elshani nga Grupi i Kumanovës nuk duket as i thyer e as i frikësuar. "Nuk k
Kërcënohet me jetë Mesila Doda, sharje në gjuhën maqedonase (FOTO LAJM) Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë Mesila Doda, ka bërë të ditur se ka pranuar mesazhe kërcënuese me vdekje dhe fyese, p
Mesila Doda shpërthen ndaj Ivanov: Albanofob, “Ilirida” të shpallë pavarësinë (VIDEO) Kryetarja e grupit parlamentar të PDIU-së, Mesila Doda gjatë sencës së sotme parlamentare ka bërë një deklaratë të fortë
Ndalohet kumanovari që kërkonte para në emër të "Iliridës" Është ngritur padi penale për shantazhim ndaj një qytetari nga Kumanova pasi gjatë vitit të shkuar ka kërcënuar një qyte
Të arrestuarit e djeshëm, pjesë e Gardës së Republikës së Iliridës (FOTO LAJM) Arrestimi i djeshëm i anëtarit të Kryesisë së AAK-së, Muhamet Kelmendi, së bashku me studentin e tij A.R. dhe tre shokët
Paralajmërohet shpallja e Republikës së Iliridës? Në një njoftim publik është paralajmëruar shpallja e Republikës së Iliridës, pjesa e Maqedonisë e banuar me shumicë shqi
Emblema ushtarake e “Gardës së Republikës së Iliridës” (FOTO) Garda e Republikës së Iliridës që udhëhiqet nga Hamdi Ndrecaj – Panteri, ka shpalosur stemën dhe uniformën e kësaj ushtr
"Hakerat e Iliridës" mesazh portalit Kurir (FOTO) Portali maqedonas "Kurir", i njohur për afrimitetin me partinë në pushtet VMRO-DPMNE, ëshjtë sulmuar sot nga një grup ha
Halili: Republika e Iliridës nuk qëndron pas uniformave të zeza Kryetari i Republikës së Iliridës, Nevzat Halili është shprehur se asnjë ushtri apo forcë militare nuk qëndron pas Repub
Arrestohet i riu maqedonas se vendosi flamurin e "Gardës së Iliridës" Ajo që po duket është se e ashtëquajtura "Gardë e Iliridës" është një mashtrim i madh që më së shumti përhapet ndër të r
Komandant Hoxha: Garda e Iliridës, alibi që Mijallkovi të sulmojë shqiptarët Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Xhezair Shaqiri Hoxha e ka kritikuar paraqitjen e "Gardës së Iliridës",
Habit Panteri: Janë 250 ushtarë të "Gardës së Iliridës" (FOTO LAJM) Hamdi Ndrecaj, i njohur si "Panteri" thotë se janë 250 persona që patrullojnë nëpër Maqedoni dhe që janë pjesë e "Gradës
Garda e Iliridës në Malin e Sharrit? "Garda e Iliridës" është parë duke patrulluar në Malin e Sharrit. Banorë të rajonit të Sharrit në Tetovë kanë parë us
Deklarata "bombë" e shkupjanit: E pashë policinë e Iliridës Një banor shqiptar i lagjes Hasanbeg të Shkupit ka deklaruar në polici se e kanë ndaluar persona, të cilët mbanin veshur
Denoncuesi gënjeu se ishte ndaluar nga Policia e Iliridës Një person ka denoncuar në polici, se është ndalur në rrugë nga dy policë të "Iliridës". Personi ka shkuar në komisar
Panteri iu "shpall luftë" shqiptarëve: Braktisni institucionet e Maqedonisë ose ... Hamdi Ndrecaj, i njohur ndryshe edhe me pseudonimin "Panteri" iu ka bërë thirrje të shqiptarëve që janë nëpër institucio
LDSH mbështet Republikën e Iliridës Lëvizja Demokratike Shqiptare ka dalë në mbështetje të Republikës së Iliridës. "Lëvizja Demokratike Shqiptare , Kryet
Prokuroria nis hetimet për shpalljen e Republikës së Iliridës? Prokuroria publike po e heton rastin e shpalljes së Republikës së Iliridës nga ana e Nevzat Halitit. Nga prokuroria t
Ja çfarë mendojnë deputetët e 92-shit për Iliridën Nevzat Haliti në Shkup shpalli pavarësinë e Republikës së Iliridës. Shpallja e kësaj pavarësia ka shkaktuar debate në
Republika e Iliridës, Prokurora nis hetimet Prokuroria publike heton rastin e shpalljes së Republikës së Iliridës nga ana e Nevzat Halilit ditën e enjte. Nga prokur