999 rezultate për

ilire

Gazetari Mema i kundërpërgjigjet kryetarit të komunës së Ohrit Deklarata e bërë nga kryetari i komunës së Ohrit për dokumentarin e gazetarit shqiptar Marin Mema, në lidhje me shqiptar
Pas ndërprerjes së ndeshjes, "Ilirët" i vënë "flakën" Kumanovës (VIDEO) Ka qenë atmosferë festive mbrëmë gjithkund ku jetojnë shqiptarët. Të organizuar në QT. Garnizon, grupi i tifozëve "Ilirë
Imami boshnjak i Novi Pazarit: Ne jemi ilirë (VIDEO) Imami boshnjak i Novi Pazarit, Muamer Zukorliç ka dhënë një deklaratë të bujshme lidhur me origjinën e popullit boshnjak
Piramidat ilire në Bosnje, zbulimet që po trondisin botën (FOTO LAJM) Në Bosnje janë zbuluar disa piramida, të cilat rezultojnë të jenë ndërtuar nga ilirët. Për nga mënyra sesi janë ndër
Të huajt: Vetëm shqiptarët janë pasardhës të ilirëve Më poshtë janë citime të studiuesve të shquar, por edhe të strategëve të popujve të ndryshëm për shqiptarët dhe origjinë
500 mijë vizitor në Ulqin për një sezon Ulqini pdyshim është një qytet i mrekullueshëm bregdetar. Një qytet piktoresk, me 20 mijë banorë dhe me kala e histor
Ilirët: Artan Grubi, person non grata në Kumanovë Tifozët e njohur të qytetit të Kumanovës, "Ultras Ilirët", nuk e kanë harruar pritjen jomiqësore që Artan Grubi iu ka bë
Rikthehen pas 10 vjetësh grupi legjendar "Ilirët" Janë bashkuar si më të fortë se kurrë djemtë Shemsi Krasniqi solisti i grupit, Besim Bunjaku, Shemsi Gashi, Besmir Krasn
“Ismet Jashari” tronditi “Ilirët” Në mbrëmjen e tretë të turneut të dytë përkujtimor “Hoxhë Jakup Asipi” në Sllupçan të komunës së Likovës ka ndodhur surp
Maqedoni, ilirët etiketohen si kusarë Bllokohet dalja e librit të historisë të klasës së gjashtë për shkak të përmbajtjes mohuese dhe fyese për origjinën e sh
Kalaja e Shkupit nuk i “pëlqen” muzetë Ndërtimi i tre muzeve në Kalanë e Shkupit, bie ndesh me ligjet vendore dhe ndërkombëtare të arkeologjisë. Kjo ide e Drej