999 rezultate për

iliq

Sulmohen policët në Obiliq, Kamenicë e Ferizaj Policia e Kosovës ka njoftuar 3 raste të ndryshme aksioni ku ka pasur pengim dhe fyerje të policëve në detyrë. “Ob
Policia maqedonase nis procedimin penal ndaj babait të Almirit Sektori i Punëve të Brendshme në Kumanovë ka ngritur padi penale kundër pesë personave në lidhje me rastin e shkeljes së
PDK tërhiqet nga koalicioni me AAK-në në Obiliq Partia Demokratike e Kosovës është tërhequr nga koalicioni i lidhur me AAK-në në Obiliq, e cila u shpall parti fituese e
Shkrumbohet një shtëpi në Obiliq Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Obiliq. Sipas burimeve të policisë, nuk raportohen të lënduar, vetëm dëme ma
TEC-et e Obiliqit, ndotje në nivele të larta edhe në Prishtinë “Pak kilometra larg kryeqytetit janë termocentralet e Koorporates Elektroenergjetike të Kosovës, që njihen si ndotësit m
Obiliqi do jetë dy ditë pa ujë të pijshëm Kompania e Ujësjellësit Rajonal "Prishtina", ka njoftuar të gjithë konsumatorët e Komunës së Obiliqit të cilët furnizohe
Vata mbështet De Biasin: Shqiptarët xhelozë dhe ziliqarë Ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata, i ngacmuar nga reagimet e fundit në lidhje me rinovimin ose jo të kontratës me Gia
QKUK: 15 të lënduar kërkuan mbrëmë ndihmë mjekësore Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm të SHSKUK-së, deklaron se mbrëmjen e djeshme nëKlinikën Emergjente të QKUK-së, kanë kër
Veseli viziton Komunën e Obiliqit (FOTO LAJM) Në kuadër të diskutimeve për Projektligjin për Zonën e Rrezikuar mjedisore të Obiliqit dhe rreth tij, i cili të premten
Cili është sekreti i 80 vjeçarit nga Obiliqi që përdor makinën dhe lexon pa syze? (VIDEO) Vehbi Hashani nga Obiliqi mbush 81 vjeç këtë vit. 8 dekadat e jetës që mban mbi supe nuk janë pengesë për të. Ai ende nd
Uzurpatori serb liron shtëpinë e shqiptarit Familja 5-anëtarëshe e Danillo Iliqit është nxjerrë nga shtëpia e uzurpuar e shqiptarit Alush Alushi, nga Suhadolli i Mi
Khloe Kardashian thumbon ziliqarët (FOTO LAJM) Familja Kardashian nuk e ka mohuar faktin e ndërhyrjeve, por ndodh që ndonjëra prej tyre të hedh poshtë ndonjë thashethe
Gjendet trupi i viktimës në Obiliq, tre të akuzuar Është gjetur trupi i pajetë i një personi nga Obiliqi që dyshohet se ka qenë i zhdukur prej ditës së hënë. Në lidhje me
Jahjaga në Graçanicë, a do flasë për Millosh Obiliqin? Presidentja Atifete Jahjaga do të vizitojë sot Graçanicën. Përveç takimit që do të ketë me kryetarin e komunës, Jahja
Aksident në Obiliq, 5 të lënduar Një aksident automobilistik ka ndodhur në Obiliq. Si pasojë, 5 persona janë lënduar, raporton Express. Të aksident
The Serb Patriarch: Skanderbeg a hero of Serbia The metropolitan Amfilohije, currently a metropolitan of the Orthodox Serbian Church in Montenegro said that Gazimestan
Patriarku serb e quan edhe Skëndërbeun hero të Serbisë Metropolitani Amfilohije, aktualisht metropolitan i Kishës Ortodoskse serbe në Mal të Zi ka thënë në Gazimestan se ka le
Millosh Obiliqin e bëjnë hero serb Serbët e koniderojnë si një hero të tyrin Millosh Obliqin, edhe pse ka patur fakte se ai ka qenë shqiptar. Vetë presi
Tërmet në Prishtinë e Podujevë Para pak minutash dy termete kanë dridhur Kosovën, epiqendra e të cilëve ka qenë në mes të Podujevës dhe Prishtinës, ndë
Nikoliq sot në Kosovë Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq viziton sot Kosovën ku pritet të marrë pjesë në Festën e Vidovdanit në Gazimestan