999 rezultate për

ilia

RENDITJA/ Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave Ronaldo, Pele, Ronaldinho dhe Rivaldo janë votuar si katër futbollistët më të mirë brazilianë të të gjitha kohërave – me
Ngjarja tragjike në familjen e Alisson, De Gea ka një mesazh për brazilianin Alisson Becker ka marrë një lajm shumë të hidhur në mëngjesin e sotëm, kur kishte mësuar se babai i tij ishte gjetur i v
Të kushtojë sa të dojë! Vaksina kundër COVID-19 duhet të shpërndahet në mënyrë të drejtë vaksinaVendet perëndimore po përpiqen të vaksinojnë sa më shpejt popullsinë e tyre. Kjo mungesë e solidaritetit do të ke
Turqia nuk ka ndërmend të ndalet: Nxjerr 87 anije për stërvitje, aeroplanë e helikopterë lufte Mediat greke raportojnë se Turqia "po i vë zjarrin" skenës diplomatike në pritje të një raundi të ri të kontakteve ekspl
Borxhi publik shkon në 77.8% të PBB-së, stoku zgjerohet me 908 milion euro Stoku i borxhit publik arriti mbi 1,2 trilionë lekë në fund të vitit 2020 dhe në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto s
10 pronarët më të pasur të klubeve në botë Nuk është thënë kot se paraja e bën botën të rrotullohet, pasi kur bëhen transfere të shumave të larta të të hollave, gj
Renault bie në "dy gjunjë", shënon 8 miliardë euro humbje Pandemia Covid-19 ka dëmtuar mjaft rëndë kompaninë franceze "Renault". "Renaulti" ka raportuar për 8 miliardë euro hu
E TRISHTË/ Covid-19 i merr jetën nënës së Ronaldinhos Nëna e futbollistit brazilian, Ronaldinho, është viktima e fundit nga COVID-19. Nëna e ish-futbollistit të Barcelonës
COVID-19 shënon 14,931 raste të reja dhe 251 vdekje në 24 orët e fundit në Itali Shumica e rasteve në 14 orët e fundit janë regjistruar në rajonin e Lombardisë, e ndjekur nga Emilia-Romagna me Bolonjën
2 miliardë dollarë! Si do të ndahet pasuria marramendëse pas divorcit Kim-Kanye (FOTO LAJM) Pas afro shtatë viteve martesë, Kim Kardashian dhe Kanye West i dhanë fund marrëdhënies së tyre të shumëpërfolur. Mediat
Dikur miliarder, sot pronari i klubit rumun i arrestuar, skuadra në mëshirë të fatit (VIDEO) Nuk është risi që në Rumani dhe Bullgari të ketë shpesh falimentime klubesh, duke qenë se futemi në një rreth vicioz me
BEFASI/ Rafael Nadal eliminohet nga Austrilia Open Tenisti Rafael Nadal ka pësuar humbje befasuese në çerekfinale të Australia Open. Nadal u mposht nga kundërshtari Ste
Si e zbuloi Aleksei Navalni pallatin 1.3 miliard dollarësh të Putinit Një ditë pasi Aleksei Navalni, kreu i Fondacionit Antikorrupsion në Rusi (FBK) u arrestua sapo u rikthye në Moskë nga Be
Bitcoin thyen edhe një rekord botëror Valuta më e madhe digjitale në botë, Bitcoin, sot tejkaloi kapitalin e tregut në vlerë 900 miliardë dollarësh për herë t
Alisson apo Karius? Braziliani gabon sërish rëndë ndaj Licesterit (VIDEO) Liverpool është duke kaluar një krizë rezultatesh në kampionat. Prej shumë kohësh "the reds" nuk gjendeshin në këto pozi
Vazhdon mallkimi për Neymar, humb ndeshjen me Barcelonën Mallkimi për Neymar vazhdon. Mundësia që ta shohim në "Camp Nou", të martën e ardhshme, në Champions, për atë që duhej t
Dëmtohet Neymar, "braktis" fushën dhe mund të mungojë kundër Barcelonës Neymar në ndeshjen e sotme ndaj Caen në kuadër të Kupës së Francës u dëmtua pas një ndërhyrje në të në minutën e 60' të
Marseille merr një super trajner (FOTO LAJM) Horge Sampaoli gjithnjë e më pranë pankinës së skuadrës së Marsejës. Sipas medias braziliane “UOL Esporte”, trajneri
Tesla blen 1.5 miliard dollarë bitcoin, planifikon të fillojë ta pranojë atë si pagesë Tesla ka njoftuar sot se ka blerë Bitcoin me vlerë 1.5 miliard dollarë. Në një regjistrim me Komisionin e Letrave me
Miliarderi italian nuk i reziston trendit në TikTok me këngën e Don Xhonit (VIDEO) Një performancë freestyle e Don Xhonit në emisionin e Meriton Mjekiqit është kthyer në një hit absolut, dhe ka pushtuar