999 rezultate për

ilegalisht

2 500 euro për të kaluar ilegalisht, 6 të arrestuar në Durrës (VIDEO) Policia Kufitare në Durrës, ka marrë masa shtesë për parandalimin dhe goditjen e kalimit të paligjshëm të kufirit. Gj
Hyri ilegalisht, terroristi i Peshkëpisë flet për orët në komisariatin shqiptar Ekstremisti grek Babis Karathanos ishte ai që i printe arkëmorit të Konstantinos Katsifas, edhe pse njihet si një person
Policia kap 7 shqiptarë pse hynë ilegalisht në Kosovë Shtatë shtetas të Shqipërisë janë arrestuar në fshatin Morinë të Gjakovës, pasi në mënyrë ilegale kanë hyrë në Kosovë.
Noizyt i hedhin ilegalisht këngën e re në Youtube (VIDEO) Noizy një ndër reperët shqiptarë më të komentuar për jetën e tij luksoze, por edhe për sherret e shumta pjesë e të cilav
Kapet banda që dërgonte ilegalisht shqiptarët në Londër Sot policia ka kapur një bandë që dërgonte shqiptarë nga Tirana në Romë dhe më pas në Londër. Këtë rrugë ndiqnin një
Qeni prish ëndërrën e shqiptarit për të shkuar nga Gjermania në Angli Shqiptarët po vahdojnë të çudisin botën me veprimet e tyre. Para liberalizimit të vizave tentonin të hynin ilegalisht du
Mos e mendoni kurrë të shkoni ilegalisht në SHBA, Trump jep vendimin e frikshëm Presidenti i SHBA Donald Trump ka bërë thirrje për dëbime të shpejta që anashkalojnë çdo proces gjyqësor. Lajmin e ka nj
Pesticidi i ndaluar, si e fusin tregtarët ilegalisht në Shqipëri Pesticidi Methomyl me lëndë aktive 90 është i ndaluar të përdoret në Shqipëri por edhe te importohet. Po kimikati për të
Lopa Penka doli ilegalisht nga BE, e pret dënim absolut Një ditë e ngrohtë verore në Bullgari, jo larg fshatit Kopilovci, në afërsi të kufirit me Serbinë. Bujku Ivan Haralampie
Zbulohen në Kosovë 122 vajza nga Shqipëria që punonin ilegalisht Kosova vazhdon të jetë një treg i mirë për vajzat nga Shqipëria që punojnë në klubet e natës. Policia e Kosovës përme
Gjuriç vetë hyn ilegalisht ndërsa sportistëve të Kosovës u vendos kushte Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka lëshuar një njoftim rreth çështjes së pjesëmarrjes sa karateistëve nga Kosova
Shqiptarët nuk i përmbahen rregullave të liberalizimit, po hynë përsëri ilegalisht në BE Edhe pse Shqipëria ka vite që ka fituar liberalizimin e vizave me Zonën Shengen të Bashkimit Evropian përsëri ka filluar
Policia greke arreston maqedonasin që transferonte ilegalisht emigrantë Të fshehur në rimorkion e kamionit që e ka drejtuar, 34-vjeçari shtetas i Maqedonisë është munduar ilegalisht nga Turqia
Zyrtari që hyri ilegalisht me Gjuriçin: Pjesë e terrorit në veri mund të isha dhe unë Nikola Selakoviç, sekretar i Përgjithshëm i kabinetit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar vizitën e
Më në fund edhe Haradinaj reagon, në këtë orë i drejtohet popullit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot
Ministri serb tenton të hyjë ilegalisht në Kosovë Pas ndalimit për hyrje në Kosovë të Marko Gjuriq, Nikola Selakoviq dhe ministrit Aleksandar Vulin, edhe Ministri i Kultu
Zbulohet skema, si futeshin ilegalisht shqiptarët në SHBA, Kanada dhe Angli Policia ka bërë publike skemën e trafikut të klandestinëve nga Shqipëria për në SHBA, Kanada apo Angli nga një grup prej
Po kalonin kufirin ilegalisht, e pabesueshme ku u fshehën emigrantët (FOTO LAJM) Policia spanjolle ndaloi një trafikant njerëzish duke u përpjekur për të kontrabanduar dy burra nga kufiri maroken nën p
Transportonin ilegalisht sirianë, në pranga dy shqiptarët në kufi Policia ka vënë në pranga dy shtetas në Shkodër dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi akuzohen se kanë tentuar të ka
Shqiptari harron ku është dhe bën ilegalisht djalin synet por arrestohet Një burrë 35 vjeçar i besimin islam nga Kosova, me qëndrim në Gütersloch mund të dënohet me heqje lirie. Kjo mund t`i nd