999 rezultate për

ilegale

Dhunohet personi që shiste bileta në mënyre ilegale Një person afër stadiumit është rrahur nga persona të panjohur pasi që kishte provuar të shiste bileta në mënyrë ilegale
Policia "bllokon" lojtarët e skuadrës serbe: Ndeshja Trepça-Crvena Zvezda nuk do të zhvillohet Trepça ilegale ka bërë publik vendimin që ka marrë nga Njësia Speciale e Policisë së Kosovë – ROSU, se ndeshja me Crvena
Shqiptarët po ikin nga sytë këmbët: Rritet numri i emigrantëve ilegalë në BE Numri i emigrantëve ileaglë shqiptarë shënoi rritje gjatë vitit 2018 në shtetin fqinj, duke u renditur si vendi i dytë m
Një lajm i mirë për shqiptarët ilegalë në Angli, Johnson premton amnisti për qindra emigrantë Një lajm i mirë për të gjithë emigrantët ilegalë në Britaninë e Madhe. Më tepër se vendasit, të cilët duken të pakënaqur
ÇMENDURI/ Personi përpiqet të dalë nga avioni në mënyrë ilegale, ngjitet mbi krahë (VIDEO) Një person në Nigeri u përpoq të dalë në mënyrë të jashtëligjshme nga vendi i tij me metodën më të padëgjuar, duke u ngj
Deklaratë surprizë për emigrantët ilegalë shqiptarë në Angli Deklaratë surprizë për emigrantët ilegal në Angli, nga Boris Jonson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres
Ohri i mbingarkuar me ndërtesa jo të ligjshme Komuna e Ohrit ka konstatuar se në qytet ka mbi një mijë mbindërtime, ku inspektorati ka konstatuar shkelje. Sipas ko
Fillon largimi i platformave ilegale nga qendra e Shkupit Me vendim të Qytetit të Shkupit, Inspektoratit të Tregut dhe disa komunave, anë e mbanë Shkupit po largohen platformat p
Elefanti vret një ushtar britanik Ministria britanike e mbrojtjes ka njoftuar se një ushtar britanik është mbytur nga një elefant gjatë një operacioni kun
Një lajm i mirë nga Zvicra, shqiptarët ilegalë mund të aplikojnë për lejeqëndrim Rreth 3,500 emigrantë pa dokumente që jetojnë në Gjenevë pritet të marrin lejen nën skemën “Papirus” të nisur në 2015, t
Komuna në luftë me shitësit ilegalë Përmes një njoftimi, Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se Ekipet e Inspekcionit, sot në rrugën “Ilir Konushevci”, pra
Komuna e Prishtinës u vendos gjoba të majma taksive ilegale Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka njoftuar se është duke vazhduar shqiptimi i gjobave për taksitë ilegalë në kryeq
Prishtinë, largohen nga sheshi shitësit ilegalë Nëse do të bësh një shëtitje në sheshin kryesor të Prishtinës aty gjen thuajse çdo gjë për të blerë, shkruan Albeu.com
Shpend Ahmeti godet taksistët ilegalë, harron që janë me master dhe dalin nga halli Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka vendosur tek në mandatin e dytë të vendos rregull në transportin e Kryeqytetit.
Taktika e pabesueshme e Qeverisë Amerikane për të hapur emigrantët ilegalë Në faqen e Universitetit të Farmingtonit thuhej se ky është një institucion që do të përgatisë studentë për ekonominë e
29 persona u vranë me armë për nëntë muaj në Kosovë Janë 29 persona që kanë humbur jetën si pasojë e përdorimit të armëve pa leje në periudhën kohore janar- shtator të këti
Gjuetarët bëjnë namin në Malin e Sharrit ndërsa policia pret ankesa (VIDEO) Parku Kombëtar i Sharrit po përballet me rrezikun e zhdukjes së kafshëve të egra të cilat janë bërë cak i gjahtarëve ile
Ahmeti: Do të përqendrohemi për eliminimin e deponive ilegale Edhe kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, është përfshirë masivisht në aksionin e sotëm për pastrimin e ambientit. Në kët
Alarmi i deputetëve holandezë: Kriminale sjellja e emigrantëve ilegalë shqiptarë Emigrantët shqiptarë që nisen ilegalisht me kamionë nga Holanda drejt Britanisë së Madhe janë bërë një fenomen shqetësue
Zbulohet gara ilegale në Shkup Gjatë aksionit për kontrollin dhe zbulimin e vozitësve që organizojnë dhe marrin pjesë në gara ilegale, mbrëmë në Shkup