999 rezultate për

ilace

Dëmi miliona euro, QSUT nën hetim për stokun e ilaçeve të skaduara Prokuroria e Tiranës ka regjistruar një procedim penal për të identifikuar zyrtarët përgjegjës për stokun e ilaçeve të s
Kurrë mos hani portokall kur pini këto ilaçe E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të p
Pa doktorë dhe pa ilaçe, si vdesin të sëmurët në Shqipëri Shqipëria renditet e fundit nga 35 shtete europiane në Indeksin e Shëndetit Konsumator 2018 të matur nga instituti suede
Mori dy vite ilaçe për grip dhe anemi, mjekët zbulojnë tmerrin në mushkërinë e saj Ajo ishte vetëm 16 vjec kur nuk u ndje mirë dhe nisi të humbte shumë kile. Për dy vjet me rradhë doktorët i dhanë nga
"Tregti të paligjshme me ilaçe", Arrestohet një shtetas i Kosovës në Shkup Gjatë ditës së djeshme një shtetas i Kosovës ka qenë i arrestuar në stacionin policor në Çair, pasi që në veturën e tij
"U ju hyftë babania e ju daltë në ballë!" Aktori i njohur irritohet me tregtarët manipulues AKU bllokoi 42 ton banane të prishura gjatë ditës së sotme në Portin e Durrësit duke shkakuar reagime të forta në publik
Mjeku me leje në Gjermani, pacientët rrinë pa ilaçe Një banor i Ndroqit ankohet në Fiks Fare se janë burrë e grua dy pleq të sëmurë që kanë mbetur pa ilaçe, sepse mjeku ka
Shkakton kancer, zbulohet përmbajtja e rrezikshme tek ilaçet e tensionit (FOTO LAJM) Agjencia Rregullatore mbi Barnat Mjekësore në Britaninë e Madhe ka dhënë alarmin mbi një ilaç, i cili shërben për uljen
Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Na injektojnë ilaçe të skaduara, po na lenë sakatë Gazetari, Shpëtim Zinxhiria, prej kohësh mbështet emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi. Së fundmi ka ngritur një pro
Mos u dendni me ilaçe, por pini këtë çaj me rozmarinë dhe qumësht Kjo barishte është përdorur që në lashtësi për t’i dhënë njeriut një kujtesë shembullore. Rozmarina konsiderohej si n
Mos i mërzisni të vegjëlit tuaj me ilaçe, mënyra natyrale për të larguar kollën Padyshim që me ndërrimin e sezonit kolla është një nga problemet më shqtësuese për ne. Nëse je pjesë e atyre që vuajn
Pijini sa më rrallë, ilaçet e stomakut shkaktojnë vdekjen e parakohshme Një studim i ri ka arritur në përfundimin se ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik
Mund të jetë vdekjeprurëse, kurrë mos hani portokall kur pini këto ilaçe E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të p
Gjithë jetës suaj, i keni pirë ilaçet gabim Disa tableta janë të lehta për gëlltitje pa ujë, por në qoftë se ju e praktikoni këtë mënyrë, është e dëshirueshme që të
Ilaçe kontrabandë në farmaci, xhiro shkon deri në 5 milion euro Gjithkujt i ka ndodhur që të ketë blerë barna pa pasur pullë në paketim. Këto janë barna që futen me çanta në tregun e h
Harrojini ilaçet, mënyra më e mirë për të ulur temperaturën Është me të vërtetë e vështirë për të folur për këtë çështje , pasi kur fëmija juaj po vuan nga diçka, ju gjithmonë doni
S'ka më ilaçe pa recetë, kontrolle të rrepta për farmacit Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një komunikim online në kuadër të “Platformës së
Mos i pini kurrë ilaçet pa ujë, pasojat që ka ky veprim Disa tableta janë të lehta për gëlltitje pa ujë, por në qoftë se ju e praktikoni këtë mënyrë, është e dëshirueshme që të
Rastet kur çaji i kamomilit, nuk ju bën fare mirë A është konsumimi i kamomilit i sigurt? Sipas shumë ekspertëve të shëndetit, konsumimi i kamomilit është i sigurtë dh
“Mali” i ilaçeve të skaduara në QSUT shkakton kosto të shumëfishta Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik në Tiranë me pyetje që e mundojnë. I bi