999 rezultate për

ilac

Banorët e Thumanës në Shëngjin: Nuk kemi veshje, ushqim e as ilaçe Ndihmat ndahen në mënyrë selektive. Shqetësimi vjen nga banorë të Thumanës të cilët pas tërmetit janë akomoduar në hotel
Ilaçi më i përdorur i diabetit nën hetim: Shkakton kancer! Një ilaç për diabetin COMMON po hetohet për një agjent të mundshëm shkaktues të kancerit, është zbuluar. Metformina, e c
Kosovari dhuron 10 mijë euro dhe ilaçe për të prekurit në Shqipëri Solidarizimi i kosovarëve për t’i dalë në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri po vazhdon. Qindra kosovarë tashmë
Boll me ilaçe, ky është veprimi i parë që duhet të bëni kur sëmureni Me ndryshimin e stinëve, sëmundjet më të zakonshme si përshembull gripi, janë më të pranishme në radhët e njerëzve. Dhim
Përdorimi pa kriter i këtij ilaçi në shtatzëni rrit rrezikun për abort Përdorimi i flukonazolit, një ilaç antimykotik, nga goja gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e abortit spontan. Aplikimi lok
Ish-ylli i Arsenalit i ashpër me Xhakën: Ai duhet t’i pijë ilaçet Ish-lojtari i Arsenalit Charlie Nicholas e ka kritikuar ashpër kapitenin e "Topçinjve" për reagimin e tij të ashpër ndaj
Këtë frut mos e hani nëse jeni duke marrë ilaçe E keni lexuar udhëzimin “mos e merr këtë ilaç me lëngun e portokallit” dhe keni menduar përse? Nuk jeni të vetmit. Të p
Skandali/ Ilaçet e skaduara hidhen buzë lumit të Tiranës Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal me ilaçe të skaduara, të cilat në vend që të asgjësohen, hidhen buzë
Njihuni me ilaçin natyral kundër zbokthit Kush do të thoshte që artikulli të cilin çdo ditë e përdorin në kuzhinë mund të bëjë aq shumë për bukurinë tonë. Krip
Helmohet me fasulet 16-vjeçarja, ndërron jetë në spital Ka humbur jetën e mitura në Gjirokastër e cila u helmua nga fasulet me helm. Ajo ka ndërruar jetë 30 minuta pasi ka
Çfarë do të thonë duart e ftohta për shëndetin tuaj Sëmundja Raynaud është një sëmundje e cila shkakton ftohje të gishtave të këmbëve apo të duarve gjatë ekspozimit ndaj te
Djali e nxjerr nga shtëpia, shqiptarja endet rrugëve të qytetit pa strehë e ilaç 51-vjeçarja, me probleme të shëndetit mendor, prej tre muajsh endet rrugëve të qytetit të Vlorës, e braktisur nga familj
Si të trajtojmë tensionin e ulët të gjakut pa përdorur ilaçe Krahas hipertensionit, apo tensionit të lartë të gjakut, shumë njerëz përballen edhe me tensionin e ulët të gjakut. Për
Kontrabanduan ilaçe dhe veshje: Procedohet doganieri në Kapshticë, ndalohet 1 tjetër 1 shtetas është arrestuar dhe dy të tjerë po procedohen penalisht, fill pas aksionit policor në aksin Kapshticë-Korçë, k
Mbani shënim! 5 këshilla për të lehtësuar gripin Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Jemi në sezonin e vjeshtës, ku gripi siguron hapësirën më të mad
Ilaçi që rigjeneron dhëmbët pa nevojën për t’i mbushur ato Tashmë mund t’i themi 'stop' mbushjes së dhëmbëve , me zbulimin e një ilaçi të quajtur Tideglusib. Ky medikament pun
Pesë probleme që bananet i zgjidhin më mirë se ilaçet Bananet janë një prej ushqimeve më të konsumuara dhe më të shëndetshme në botë. Bananet janë fruta tropikale që bashk
Ilaçi kancerogjen vazhdon të shitet në barnatoret e Kosovës Ka disa ditë që Agjencia Evropiane e Barnave dha alarmin se ilaçi, i cili trajton problemet me stomak, Ranitidina, përmb
Janë kanceroze: Ndalohen ilaçet që përdoren gjerësisht edhe në Shqipëri Medikamentet që kanë përmbajtje të molekulës “ranitidinë” si Zantac, janë cilësuar kancerogjene dhe të dëmshme për shënd
Tmerr në ishujt e Greqisë, vajzat kapin "mat" burrin që hedh ilaçe në pijen e tyre (FOTO LAJM) Një grup vajzash irlandeze janë tmerruar nga gjesti i një burri në Zante të Greqisë. Teksa po festonin në party vajza