999 rezultate për

ikshpk

LVV ironizon Thaçin: Sot po na flet për respektim të masave të IKSHPK-së Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi i cili tha se Kurti dhe grupi i ti
KOSOVË/ Edhe 21 raste të reja me koronavirus, ja sa janë shëruar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me ko
24 raste të reja me COVID-19 e 14 të shëruar, shkon në 919 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 24 raste të reja me C
11 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, dy persona janë sh
​Shtimi i rasteve me COVID 19, IKSHPK kërkon ndihmë nga institucionet Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike pas shtimit të numrit të rasteve të reja me coronavirus brenda 24 orëve në niv
8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 31 pacientë Edhe tetë raste me koronavirus janë shënuar në Kosovë. Siç ka bërë të ditur IKSHP, gjatë ditës së sotme janë shëruar
30 të shëruar dhe 10 të infektuar ditën e sotme në Kosovë Sot më 02 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 m
Bilanci i COVID-19 në Kosovë: Deri më sot 813 të infektuar, 22 të vdekur dhe 298 të shëruar Që nga data 8 shkurt deri më 1 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR ne Koso
26 raste të reja, sa ka shkuar numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë 26 raste të reja me koronavirus janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas të dhënave nga Laboratori
Kosova merr 1 mijë teste ndaj COVID 19 nga Serbia Rastet në Kosovë po shtohen, teksa në anën tjetër vendi po përballet me një numër të pakët testesh. Në kuadër të bash
Shkon në 71 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë Sot më 15 prill 2020, janë shëruar edhe pesë (5) pacient, bazuar në rekomandimet e OBSH-së ku dy mostra rezultojnë negat
Fitojnë betejën ndaj koronavirusit edhe tre persona në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se tre persona janë rezultuar pozitiv në
Shkon në 170 numri i të prekurve nga koronavirusi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çua
KOSOVË/ Edhe 6 raste të reja me Koronavirus Edhe 6 raste të reja kanë dalë pozitiv me Koronavirus. Kështu ka bërë me dije IKSHPK pak minuta më parë.GJASHTË TË SHËRU
IKSHPK kërkon edhe një herë ndihmën e qytetarëve për të parandaluar koronavirusin Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka apeluar qytetarët t’u përmbahen rekomandimeve të ekspertëve e të qëndrojnë në shtëp
Tjetër rast në Kosovë, shkon në 91 numri i të infektuarve me koronavirus dhe një rast me koronavirus është konfirmuar në Kosovë. IKSHP me anë të një njoftimi për media ka treguar se numri i
Shtohet numri i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë Në Kosovë janë konfirmuar edhe dy raste të reja të infektuar me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i
26 raste të reja me COVID-19, shkon në 61 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka bëtë të ditur se sot janë shënuar 26 raste të reja të personave
Dy raste të reja me covid-19 në Kosovë IKSHPK-ja ka njoftuar edhe për dy raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë. Bëhet fjalë për dy persona që kanë
KOSOVË/ Edhe dy raste të reja me Koronavirus Dy rastet e reja të cilat së fundi u konfirmuan me Koronavirus në Kosovë, janë nga komuna e Gjakovës, të kthyer nga Duss