999 rezultate për

ikshp

Mbi 100 raste të reja me koronavirus në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 113 raste të reja me koronavirus,
Edhe 79 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 71 pacientë të tjerë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 79 raste të reja me ko
Bilanci: Shkon në 42 numri i viktimave, si paraqitet situata e COVID 19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se numri i përgjithshëm i të shëruarve nga koronav
75 raste të reja me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 75 raste të reja me ko
Rritja e ndjeshme e numrit të infektimeve, IKSHPK apel qytetarëve Pas shënimit të 141 rasteve me COVID-19 mbrëmë, IKSHPK ka dalë me një apel për qytetarët e Kosovës. Sipas IKSHPK-së,
36 raste të reja me koronavirus në Kosovë Sot më 06 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2
Konfirmohen edhe 11 raste të reja me koronavirus në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar 11 raste të reja me koronav
Edhe gjashtë raste me koronavirus në Kosovë Edhe gjashtë raste me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë. IKSHP me anë të një komunikate për media po ashtu ka
LVV ironizon Thaçin: Sot po na flet për respektim të masave të IKSHPK-së Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së presidentit të vendit, Hashim Thaçi i cili tha se Kurti dhe grupi i ti
KOSOVË/ Edhe 21 raste të reja me koronavirus, ja sa janë shëruar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me ko
24 raste të reja me COVID-19 e 14 të shëruar, shkon në 919 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 24 raste të reja me C
11 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, dy persona janë sh
​Shtimi i rasteve me COVID 19, IKSHPK kërkon ndihmë nga institucionet Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike pas shtimit të numrit të rasteve të reja me coronavirus brenda 24 orëve në niv
8 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 31 pacientë Edhe tetë raste me koronavirus janë shënuar në Kosovë. Siç ka bërë të ditur IKSHP, gjatë ditës së sotme janë shëruar
IKSHP bën thirrjen: Bëni kujdes dhe mbani maskat Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë të mbajnë distancën fizike dhe ma
30 të shëruar dhe 10 të infektuar ditën e sotme në Kosovë Sot më 02 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 m
Bilanci i COVID-19 në Kosovë: Deri më sot 813 të infektuar, 22 të vdekur dhe 298 të shëruar Që nga data 8 shkurt deri më 1 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR ne Koso
26 raste të reja, sa ka shkuar numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë 26 raste të reja me koronavirus janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas të dhënave nga Laboratori
Dorëzohen 2 mijë teste në IKShP Sot para dite ashtu siç ishte planifikuar, janë dorëzuar në Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik 2 mije teste, të ci
Kosova merr 1 mijë teste ndaj COVID 19 nga Serbia Rastet në Kosovë po shtohen, teksa në anën tjetër vendi po përballet me një numër të pakët testesh. Në kuadër të bash