999 rezultate për

igor

Kujdes, këto 16 produkte që nuk duhet t’i mbani kurrë në frigorifer Mund të jetë e vështirë të vendosni se cilat ushqime duhet të futen në frigorifer. Për të ruajtur aromën dhe vlerën e us
Shifrat e dhimbshme, COVID-19 i ka marrë jetën 7 mësuesve Ditën e djeshme viktima të Covid dje u shënuan shtatë, nga mosha 47 deri në 83- vjeçare. Ndonëse nuk përfshihet në l
Duhet apo jo ta ruash bukën në frigorifer, përgjigjja përfundimtare Ka aq shumë këshilla nga specialistët për këtë pyetje, sa shpeshherë janë edhe kontradiktore. Siç dihet, frigoriferi ësh
E RËNDË: 14 vjeçarja lind e vetme në garazh dhe fut foshnjen në ngrirje Një 14 vjeçare në Rusi ka dhënë një deklaratë shokuese pasi përfundoi në spital në gjendje serioze për jetën. Ajo th
Trajneri i Maqedonisë para ndeshjes me Kosovën: E kemi pritur për 30 vjet Sot, konferenca për shtyp para ndeshjes me Kosovën u mbajt nga përzgjedhësi i Maqedonisë së Veriut Igor Angelovski dhe k
Erdhi "tapë" në shtëpi dhe u ktheu fjalën, turku mbyt vajzën e pjesët e trupit ia fsheh në frigorifer Një krim makabër ka ndodhur në Turqi ku një punëtor turk qebapi vrau vajzën e tij pasi erdhi e dehur në shtëpi. Shte
Njё recetё e shpejtё, ëmbëlsirat e vogla me shijen fantastike Ёmbёlsirat e vogla janё tё preferuara pёr tё vegjёl e tё mёdhenj.
A janë të dëmshëm magnetet që mbajmë në dyert e frigoriferëve? Magnetët janë suvenirët më të blerë të këtyre viteve të fundit, por disa thonë që ato mund të shkaktojnë kancer. Cili ng
Ky është gabimi që bëjmë pa diskutim të gjithë kur ruajmë ilaçet në frigorifer Besojmë se nuk ka familje shqiptare që nuk ka ilaçe në shtëpi e disa prej tyre mos t’i kemi në frigorifer me idenë se po
U nisën drejt Anglisë, zbardhet vdekja e 39 emigrantëve që ngrinë brenda kamionit frigoriferik Autori i parë i dyshuar, në fillim të këtij viti, pranoi akuzat për vdekjen e 39 migrantëve vietnamezë të cilët u gjetë
ZYRTARE/ Juventusi kompleton stafin teknik të Pirlos Andrea Pirlo te Juventusi tashmë do të punojë me Igor Tudor si asisten menaxher i tij dhe Roberto Baronio bashkëpunëtor
A është korrekte të mbani produktet kozmetike në frigorifer gjatë verës? Përgjigja nuk është gjithmonë, po, në disa raste mbajtja e produkteve të freskëta është kundërproduktive, ndërsa në të t
Ndahet nga jeta "mjeshtri" i analizave të ADN-së Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur profesor Grigor Zoraqi, bashkëpunëtori dhe anëtari i “Njësisë së Bioteknologjisë d
Për shkak të pandemisë, dalin në treg këpucët me numër 75a (FOTO LAJM) Pas rrobave që janë më të gjera se normalja për të siguruar distancimin e duhur social ideja e fundit e modës për të zba
Politikani grek: Rama po dëbon grekët nga Himara për të sjellë 30 mijë turq Politikani grek Grigoris Karamelos, ish-ligjvënës Grek, ka folur për çështje territoriale në vendin tonë. "Pasi arrit
Përplaset për vdekje 32 vjeçari në Maqedoninë e Veriut Një 32-vjeçar në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik. Mësohet se ai ishte b
Dzeko "thumbon" qeverinë italiane: Është me e sigurtë të stërvitemi në qendër stërvitore sesa në park Edin Dzeko ka dhënë komentet e tij mbi situatën aktuale në të cilën qëndron futbolli italian. Dzeko, sikur ka thumbua
Këto janë produktet e kozmetikës që duhet ruajtur në frigoifer Në ditët e nxehta , asgjë nuk na shijon më shumë se një gotë uji i ftohtë apo një frut i freskët nga frigoriferi. Në
Virologu amerikan: Në frigorifer koronavirusi reziston më shumë! Koronavirusi reziston në mënyrë të ndryshme, në varësi të sipërfaqeve. Sipas studimeve të fundit, koronavirusi jeton
Pamje të rënda: Si transportohen kufomat koronavirusi në kamionët-frigoriferë (VIDEO) Me mijëra jetë të humbura çdo ditë në gjithë botën si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Në këto pamje, tregohet re