999 rezultate për

iftar

2 mijë radikalë djegin Kuranin në Danimarkë, shkak është iftari Në shenjë proteste kundër mbajtjes Iftarit në Kopenhagë të Danimarkës, i cili mblodhi rreth 2.000 besimtarë, të djathtët
Haradinaj: Kosova, shembull i bashkëjetesës ndërfetare Kryeministri Ramush Haradinaj i ftuar për iftar në Pejë, në kuadër të muajit të shenjtë të Ramazanit tha se Kosova se k
Historia e pabesueshme e të moshuarit shqiptar, ka agjeruar 96 Ramazanë Në moshën 8 vjeçare kishte filluar të agjëronte. Këtë vit është Ramazani i 96-të që po e agjëron, madje ka tre muaj që e
Kosovarja ulet në tavolinë me Donald Trump Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ulet për të ngrënë iftar bashkë në një tavolinë me Vlora
Vlora Çitaku e ftuar në iftarin e shtruar nga Trump Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka marrë pjesë në darkën e iftarit
Momenti kur Haradinaj fiksohet nga kamerat duke bërë lutjen myslimane Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dje ka marrë pjesë në Iftarin e organizuar nga partia turke KDTP, përmes një po
Vendi ku Iftari shijon më tepër Edhe pse është krijuar përpara 400 vjetësh, lagjja historike e Chawkbazar, në kryeqytetin e Bangladeshit, Dhaka, vazhdon
Kosova bojkoton Bosnjën ndërsa Rama ha iftar me ta Përderisa Kosova e ka bojtoktuar takimin në Bosnje-Hercegovinë për shkak se nuk e njeh pavarësinë e saj, kryeministri i
Zaev në darkën e Iftarit me Ramën, kush i ka ftuar? (FOTO LAJM) Në fillimin e muajit të Ramazanit, Kryeminstri Rama ka qenë i ftuar në darkën e Iftarit në Sarajevë, më ftesën të homolo
Ish-agjenti tregon të vërtetën, kush e shpalli armik Gani Gecin? Komunikata numër 59 e lëshuar nga Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së, kundër Gani Gecit, edhe pas 20 vjetëve nuk është zbard
Eprori i UÇK-së: Thaçi vrau komandantët, c'armatosi UÇK-në dhe solli Specialen Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë sot në Hagë fillon intervistimin e disa ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirim
Ish-agjenti i SHIK tregon rrezikun e ri që vjen nga Hashim Thaçi Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari thotë se, nëse hiqet taksa 100 përqind për produktet serbe, atëherë duhet të dorëhiq
Zbulimi tronditës, 130 mijë euro u dhanë për të vrarë Tahir Zemajn Sot janë bërë 16 vjet nga vrasja e kolonel Tahir Zemaj së bashku me djalin e tij, Enisin dhe kushëririn, Hasanin. Ish
Zgjidhen kryetarët e PD-së në Tropojë dhe Has Dje u zhvilluan zgjedhjet për kreun e degës së PD-ës Në Has dhe Tropojë. Në përfundim të votimit, kryetarë u zgjodhën
Ish-agjenti tregon hasmërinë e Haradinajt me Musajt, lidhja me Xhavit Halitin sh agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook, për herë të parë ka zbuluar një detaj interesant.
Agjenti nxjerr ndërtesën që do të shkatërrojë Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, në faqen e tij në facebook, ka postuar një foto ku shihet një ndërtesë, e cila sipa
Zbulohet pse u helmuan për iftar dhjetra qytetarë në restorantin Garden Pretendimet e qytetarëve të shtrirë në Spitalin Rajonal të Gjilanit se ishin helmuar nga ushqimi në restorantin “Garden”
SKANDAL/ Rama e kthen iftarin në darkë qokash, nuk fton klerikët myslimanë dhe Komitetin e Kulteve Ka qenë një iftar krejt i pazakontë ai i shtruar nga kryeministri Rama sot në Pallatin e Brigadave. Ndërkohë që kish
Me kollare plot me ngjyra, Rama bëhet mysliman i "devotshëm" e shtron iftar (VIDEO) Në prag të mbarimit të muajit të shenjtë të Ramazanit Rama ka zgjehdur që të shtrojë një iftar për të gjithë besimtarët
Këto janë bakteret që helmuan 80 qytetarë të Gjilanit për iftar Mostrat e ushqimit të marra nga restauranti në të cilin është dyshuar për helmim të disa qytetarëve në komunën e Gjilani