999 rezultate për

ideologji

Haziri sulmon kolegët e politikës: Do të eleminojmë arrogancën Gjatë homazheve në varrin e ish-presdentit, Ibrahim Rugava, në 13 vjetorin e vdekjes së tij, nënkryetari i LDK-së, Lutfi
Shqiptarët provokuan?! Tregojuani bijve ideologjik të Arkanit këto foto (FOTO LAJM) Sa herë që kanë pësuar disfata ndaj shqiptarëve, mediat dhe shoqëria serbe është kthyer nga propaganda duke tentuar të f
Thaçi siguron gjermanët: Ideologjitë antiperëndimore nuk kanë ndikim në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për gazetën “Die Tageszeitung”, duke folur për dhjetëvjetorin e sht
Ideologjia e Mladiqit ende jeton në Republikën Serbe Në mëngjesin e hershëm të dhjetë korrikut të 1992-s, ushtria çetnike e serbëve të Bosnjës detyroi banorët të largoheshin
Kelmendi-VV-së: Ideologjia juaj është e rrezikshme, financoheni nga Serbia Kreu i partisë FJALA, Gëzim Kelmendi ka deklaruar se nëse ndokush në Kosovë financohet dhe kontrollohet nga Serbia, atë
Shqiptari largohet nga puna në polici i zhgënjyer nga sistemi i vlerave Një banor i fshatit Bogovinë i punësuar në Ministrinë e Punëve të Brendshme ka dhënë dorëheqjen nga vendi i punës për sh
KOMENT/ Dasma e Princit Leka dhe ndotja ideologjike e shoqerisë shqiptare Nga Enver Bytyçi Dasma e princit Leka ka nxjerre ne siperfaqe edhe njehere mjerimin dhe ndotjen ideologjike qe e
Thaçi: Gjenocidi në Srebrenicë tronditës edhe sot Më 11 korrik e kujtojmë me dhimbje të thellë gjenocidin e kryer në Srebrenicë. Tmerret e 11, 12 e 13 korrikut të vitit 1
Rruga e demokracisë në Kosovë Nga Jakup Krasniqi Demokracia në Kosovë e ka parahistorinë dhe historinë e saj. Parahistoria e saj në kuptimin e plur
Ligji për mediat, SHGM kundër propozimit të LSDM-së Propozimi i LSDM-së për mediat është i papranueshëm edhe për Naser Selmanin, kryetar i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedon
Italia dëbon kosovarin e dyshuar si xhihadist Një shtetas kosovar, që jetonte në Itali prej vitit 2001, me leje të rregullt qëndrimi, është dëbuar për të paktën 10 vj
Mijallkov nuk iu jep certifikatat e sigurisë deputetëve shqiptarë Funksionarët shqiptarë në Maqedoni, të cilët për arsye të ndryshme nuk mund të sigurojnë certifikatën e sigurisë, janë p
Aksion i madh policor kundër luftëtarëve në Siri dhe në Irak? Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonise po përgatit një plan për arrestimin e të gjithë atyre personave që përhapin
Krasniqi: Zoti s'ka nevojë për njerëz që kanë humbur fe, komb e atdhe Jakup Krasniqi mendon se arrestimet e 40 personave të dyshuar për veprën e terrorizmit nuk e zgjidhin problemin e ekstre
Mustafa: Kosova nuk ka djem për ideologji të pavlera Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reguar lidhur me arrestimin e 40 personave, që dyshohet se kanë shkuar në luftën e Sir
"Më 21 shtator në Shqipëri, inkurajim vendit që vuajti ideologjitë e së shkuarës" Kisha katolike konfirmon vizitën më 21 shtator të Papa Francesco, i cili, e ka pranuar me kënaqësi, ftesën e bërë nga au
Venizelos: Shqiptarët e Maqedonisë pajtohen me ne për emrin Zëvendëskryeministri i Greqisë Evangelos Venizelos lidhur me Maqedoninë është shprehur para Senatit Francez se “Greqia ë
Ish-Presidentët: Komunizmi të shkulet nga rrënjët Këshilli Europian për Tolerancë dhe Pajtim, organizatë joqeveritare në të cilën bëjnë pjesë ish presidentë të vendeve të
Evropa nuk i pranon ideologjitë ekstreme Ambasadorja e Sheteve të Bashkuara në Kosovë Tracy Ann Jacobson ka thënë se që Kosova të jetë pranë shtegut evropian nuk
Çfarë do Adelina me Isën? Adelina Ismajli, një emër i njohur i muzikës moderne shqiptare mund të kthehet në Kosovë si politikane. Pas shumë vitesh