999 rezultate për

ideali

Pse po vetëvriten ushtarët e UÇK-së Një numër i madh i Ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë bërë vetëvrasje nga kushtet mizore për mbijetesë, e
Akademiku refuzon dekoratën e Thaçit: Regjim i idealit të pasurisë! Akademiku Rexhep Qosja është një nga figurat e njohura që ka refuzuar që të pranojë dekoratën e presidentit të Kosovës,
Alma Lama dekretohet ambasadore e Kosovës në Itali Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-gazetarja nga Shqipëria, Alma Lama, është dekretuar ambasadore e Koso
Berisha godet rëndë VV-në: Jeni plotësisht në kundërshtim me idealet kombëtare Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha i ftuar në “Zona e Lirë” të Arian Çanit ka thënë se Vetëvendosje po vepron pl
Forumi i Gruas në Çair, Ahmeti: Pa ndihmën e grave s'do shijoja frytet e idealit tim (FOTO LAJM) Në prani të shumë anëtareve të saj, Forumi i Gruas së BDI-së në Çair mbajti Kuvendin e II-të zgjedhor, ku për kryetare t
SHËNIM/ Mesazhi i koduar i Veliajt për ish-shokun e idealit në "MJAFT" Tregtarët e kryeqytetit kanë zhvilluar një protestë maratonë sot para godinës së Bashkisë së Tiranës kundër taksave të r
VV: Serbia, partnerja e Thaçit e Mustafës, kundër idealit çlirimtar të UÇK-së Serbia, partnerja e marrëveshjeve të Thaçit e Mustafës, sot ka dënuar në një prej gjykatave të saj tetë ish-luftëtarë të
Bojaxhi: Ndershmëria dhe idealizmi më të fuqishme se paraja Kandidati i pavarur Gjergj Bojaxhi, nuk ka haruar për të falenderuar të gjithë anëtarët të cilët e mbështetën gjatë fush
BDI feston 13-vjetorin, Mehmeti: Ti rikthehemi vlerave të dikurshme Sot mbushen 13 vjet nga themelimi i partisë më të madhe shqiptare në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim, ndaj dh
Lëngu i hudhrës ideali për largimin e dhjamit Lëngu i nxjerrë nga hudhrat është një mundësi e mirë për të pasur një organizëm të shëndetshëm. Ai është një lëng i c
Stili nordik, ideali për shtëpinë tuaj (FOTO LAJM) Ambjenti shtëpiak është pjesa që ne kërkojmë të kemi sa më ideale. Për të pasur një ambjent sa më relaksues është e rënd
Çaji i rozmarinës ideali kundër zbokthit Rozmarina nuk është vetëm stimulim i rritjes së flokëve, por, në të njëjtën kohë, të ndihmon edhe për të zhdukur zbokthi
Lëngu i qepës ideali për trajtimin e flokëve Lëngu i qepës është një trajtues i mirë për mbrojtjen e rënies së flokëve. Ai ka një ndikim në shtimin e qarkullimit të
Thaçi: E përjetova rëndë vdekjen e Gjeneral Jashar Salihu Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e shquar kombëtar, Jashar Salihu në p
Haradinaj: Ideali i Zahir Pajaziti i jep kuptim lirisë sonë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zyrtarë të tjerë të partisë, vizit
Ramos: Mourinho, ideali për Realin Sergio Ramos këmbëngul se Jose Mourinho është trajneri ideal për Real Madrid. Ka patur shumë spekulime se portugezi do t
Guardiola, ideali për Arsenalin Pas largimit nga Barcelona, trajneri Pep Guardiola po lakmohet shumë nga klubet elitare në Europë. Teksa spekulohet se M
Ideali i Dëshmorëve nuk mund të keqpërdoret nga politika Me rastiin e Ditës së Dëshmorëve, Aleanca KuqeZi ka vendosur një flamur për çdo dëshmor duke shprehur mirënjohjen për ko
Milan, Costacurta: Tevez ideali por kujdes karakterin e tij Në shtëpinë e Milanit vazhdon ende dilema se kush do të jetë sulmuesi që do të zëvëndësojë Cassanon në janar. I pyetur r
Mourinho ideali për Anglinë Ish-trajneri i njohur i Kombëtares Angleze Sven-Goran Eriksson beson se Jose Mourinho mund të konsiderohet për pozitën e