999 rezultate për

ibm-se

Sot Brukseli "flet" për Kosovën Zëvendëskryeministrja dhe njëkohësisht kryenegociatore për për implementimin e Marrëveshjes së Brukselit, Edita Tahiri d
Më 2014 fillon ndërtimi i 6 pikëkalimeve IBM Dje në Bruksel është mbajtur takimi i radhës i Grupit Implementues të Marrëveshjes së Menaxhimit të Integruar të Kufirit
Zbatimi i IBM-së diskutohet sot në Bruksel Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet për zbatimin e Marrëveshjes për normalizmin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Tema e ta
Nis zbatimi i marrëveshjes së IBM-së edhe në pikat kufitare në Muqibabë dhe Mutivodë Pas fillimit të suksesshëm të funksionimit në katër pikat kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, pas marrëveshjes së arritur
Fyle i kënaqur me përparimin e dalogut Kosovë-Serbi Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Shtefan Fyle, gjatë një konferencë për media në Strasburg është shprehur i
Hollësitë e IBM-së, grupet e punës vijojnë diskutimet në Bruksel Grupet e punës të Kosovës dhe Serbisë të cilat ndodhen në Bruksel vazhdojnë edhe diskutimet për të gjetur zgjidhje për h
MPB përshëndet zbatimin e IBM-së edhe në Bërnjak dhe Dheu i Bardhë Ministria e Punëve të Brendshme ka përshëndetur fillimin e zbatimit të Marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar te Kufiri
Jahjaga dhe Thaçi vlerësojnë zbatimin e marrëveshjes së IBM-së Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, dhe kryeministri i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi zhvilluan sot
Zbatimi i IBM-së vendos dogana që ndajnë dy shtete Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për RTK-në është shprehur se Marrëveshja për Menaxhimin e Integrua
Në Bërnjakë dhe Dheu i Bardhë nis implementimi i IBM-së Në pikën kufitare të Bërnjakës dhe Dheut të Bardhë ka filluar sot implementimi i Marrëveshjes së Integruar të Kufirit. N
Zbatimi i IBM-së, gati edhe dy pikat kufitare në Bërnjak dhe Dheu i Bardhë Zëvendëskryeministrja Edita Tahiri priti sot në një takim përfaqësuesin e EULEX-it, Thomas Muehlemann, me të cilin bised
Zbatimi i marrëveshjes së IBM-së, i suksesshëm Kryeministri Thaçi ka njoftuar sot kabinetin qeveritar në lidhje me zbatimin e marrëveshjes së IBM-it, që sipas tij po z
Zbatimi i IBM-së, Ashton e kënaqur me rezultatet Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme e BE-së, Catherine Ashton është e kënaqur me rezultatet e arritura në grup
Zbatimi i IBM-së vazhdon pa probleme Marrëveshja për menaxhimin e integruar të kufirit po zbatohet pa probleme në dy vendkalimet kufitare me Serbinë në Merda
Zbatimi i IBM-së, Westerwelle: Përparim i shkëlqyer Baskimi Evropian ka përshëndetur të hënën nisjen e zbatimit të marrëveshjeve së Menaxhimit të Integruar të Kufirit, apo
Ashton e kënaqur me zbatimin e IBM-së Fillimi i zbatimit të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufirit (IBM), ndërmjet Kosovës e Serbisë është përshën
Në Merdar e Jarinjë filloi zbatimi i IBM-së UPDATE - Në të dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Merdar ka nisur zbatimi i Marrëveshjes midis Sërbisë e Kosovës për Kontrol
Kosova është gati për zbatimin e IBM-së Autoritetet kosovare thonë se gjithçka është gati që të hënën, duke filluar nga ora tetë e mëngjesit, të nisë zbatimi i
Intepretime të ndryshme për zbatimin e IBM-së Qeveria e Kosovës dhe ajo e Serbisë kanë vazhduar të interpretojnë sipas dëshirave të tyre zbatimin e marrëveshjes IBM,
Në 10 dhjetor nis zbatimi i IBM-së Kryeministri Thaçi njoftoi sot kabinetin qeveritar se çështja e parë që është diskutuar në takimin me kryeministrin ser