999 rezultate për

iber

Dita e dronit, Ballist Morina: "Autochthonous" më ndryshoi jetën Tension. Emocione. Frikë. Shqipëria po luante në mes të Beogradit përballë 25. 200 serbëve. Për fat, lojë dhe raste të r
I akuzuar për katër vepra penale, kapet në Tiranë 32 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale "Vrasja me paramendim” e mbetur në t
Nga zemra deri te flokët, vaji çudibërës shëron gjithçka Nëse jeni duke e kërkuar ndonjë mjet natyror efektiv për tretje, sëmundjet e zemrës, flokëve, lëkurës apo për humbje pes
"Babai i theu hundën nënës", detaje tronditëse nga jeta e Boris Johnson Një libër që flet për jetën e kryeministrit britanik Boris Johnson ka zbuluar detaje tronditëse rreth familjes së tij. B
Bien viktimat po rriten ndjeshëm rastet e reja, shifrat e fundit të COVID-19 në Shqipëri 159 qytetarë kanë rezultuar me COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit, bën me dije ministria e Shëndetësisë. Në dy
Liberalizimi i vizave me Kosovën, Rama i prerë: Ky është turpi i BE-së Kryeministri Edi Rama në takimin e sotëm me homologun e tij, Avdullah Hoti ka folur pa nota diplomacie në lidhje me vone
Vrasës gjakftohtë, kush janë tre të piketuarit e OFL-së në Dibër OFL ka zbarkuar sot në Dibër, për t’i kërkuar llogari për pasurinë tre të dënuarve për vrasje dhe tentativë vrasje. B
Kush janë kandidatët për deputetë të PD në qarkun e Dibrës Partia Demokratike ka zbardhur emrat e kandidatëve për deputetë në qarkun e Dibrës të cilët kanë kaluar fazën e parë.
Lajm i mirë! Asnjë viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri 134 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 12 921.
E rëndë në Dibër, elektriçisti gjen vdekjen pas kontaktit me rrymën Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në fshatin Hotesh të Dibrës, ku është konstatuar pa shenja jete një e
Lajme të mira: Bien infektimet në vend, kaq u shënuan vetëm sot 121 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 12 787.
Meta shkon në Dibër: Ky shpopullim është i dhimbshëm Presidenti i vendit, Ilir Meta ka vizituar Dibrën ku ka zhvilluar takim me qytetarë të këtyre zonave. Në një reagim
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Drejtori i shkollës "shëtiste" jashtë vendit, por rrogën e merrte: Nisin hetimet për drejtoreshën e arsimit Policia e Dibrës ka nisur procedimin penal për dy persona të cilët kanë shpërdoruar detyrën. Bëhet fjalë për një ish-
Hoti në Bruksel për liberalizim të vizave? Kryeministri Avdullah Hoti, do të qëndrojë nesër për vizitë zyrtare në Bruksel. Ai do të takohet me Presidentin e Par
Nuk do t'i besoni syve, si dukej Liberta Spahiu 20 vite më parë (FOTO LAJM) Të gjithëve na bën shumë kurioz pamja e VIP-ave para se të ishin të njohur ose në fillimet e karrierës së tyre. Liber
Hoti në Bruksel kërkon liberalizmin e vizave për Kosovën Gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është pritur në takim
Humbi djalin e vetëm në lule të moshës, shkrimtarja shqiptare i dedikon një libër Jo më lart se në maj të 2018 shkrimtares Flutura Açka i vdiq djali i saj i vetëm. Vetëm 18 vjeç, ai u nda nga jeta pa
Hapet një tjetër gropë gjigante në gadishullin e "thesareve" në Siberi (VIDEO) Yamal, si një gadishull i thesareve, rregullisht sjell ndjesi të reja për komunitetin shkencor. Një tjetër krater i m
Merr fund makthi për 53 vjeçaren, përndiqej nga një burrë më i vogël Merr fund makthi i nje gruaje 53-vjeçareje, qe perndiqej prej kohesh nga nje burre me i vogel se ajo ne moshe. Polici