999 rezultate për

iban

Elvis Naçi bën thirrje për të ndihmuar 10 vjeçaren e cila rrezikon të humbë jetën Elvis Naçi bën thirrje për ndihmë për të shpëtuar Argitën 10 vjeçare. E vogla ka skeliozë që i rrezikon jetën, por nd
Në makinë me prokurorin Ndoja kur iu bë atentati, si iu sekuestrua Audi "Rrumit" të Sukthit Ditën e djeshme i është sekuestruar makina edhe Landi Muharremit, i njohur me pseudonimin Rrumi i Sukthit. Operacioni
Japonia kërkon ndihmën e Interpolit për arrestimin e ish-shefit të Nissanit e Renaultit Autoritetet e Japonisë kanë bërë kërkesë në Interpol për arrestimin e Carlos Ghosnit, ish-shefit të Nissanit e Renaultit
Shkrimtarja shqiptare kandidate për kryeministre të Libanit Ghada Arnaut (Xhada Arnauti) është një nga kandidatet për kryeministre të Libanit. Ajo ka një biografi të pasur, duke qe
ATENTATI/ Gruaja e prokurorit Ndoja fitoi gjyqin e të moshuarit për tokën tek Gjiri i Lalzit Zyra e avokatisë së bashkëshortes së prokurorit Arjan Ndoja ka përfaqësuar në gjyq për çështjen e pronave në Gjirin e La
Dy javë protesta, bie qeveria e Libanit Kryeministri i Libanit, Saad Hariri, tha se ai do të japë dorëheqjen, mes protestave që kanë kapluar vendin prej dy javë
Libani tarifon edhe thirrjet në WhatsApp Çudia ka ndodhur në Liban ndërsa parlamenti miratoi një vendim kontrovers i cili imponon tarifimin e thirrjeve në WhatsA
Dasma që përfundoi në tragjedi: Shpërthen bomba, 63 të vdekur e qindra të plagosur Një bombë ka shpërthyer në një dasmë në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, duke vrarë 63 persona dhe duke plagosur më sh
Talebanët thonë se luftojnë për të drejtat grave Talibanët kanë thënë se janë të përkushtuar për mbrojtjen e të drejtave legjitime të grave, ndërsa i kanë akuzuar aktivi
Talibanët kërkojnë të vrasin djaloshin që takoi Messin (FOTO LAJM) Familja e një djaloshit afgan, i cili bëri famë jetëshkurtër interneti pasi u fotografua në një fanellë në improvizuar n
Vajza e Ismail Kadaresë uron Libanin pasi votoi kundër Kosovës në Interpol, vjen reagimi i Vlora Çitakut Kosova nuk mundi të bëhej pjesë e Interpolit duke mos marrë votat e nevojshme dhe një ndër shtetet që nuk e mbështetën ë
ISIS vazhdon të shuhet, shkatërrohet në Afganistan Dhjetëra luftëtarë të grupit militant Shteti Islamik (IS) janë dorëzuar te forcat afgane, pas luftimeve intensive midis
Bëni gati valixhet, një tjetër shtet do të heqë vizat me Shqipërinë Shqiptarët do të lëvizin shumë shpejt pa viza edhe në një tjetër shtet në Europë. Bëhet fjalë për Republikën e Armen
Talibanët afganë shpallin armëpushim tre ditor për Bajram Talibanët në Afganistan kanë njoftuar për herë të parë një armëpushim tre-ditor për festën e Fiter Bajramit në fund të j
OKB kërkon çarmatosjen e Hezbollahut Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, i bëri thirrje Hezbollahut - aleat i afërt i Iranit -
Talibanët paralajmërojnë sulme të reja në Kabul Talibanët iu kërkuan banorëve të Kabulit të qëndrojnë larg "qendrave ushtarake", duke paralajmëruar se do të kryejnë sul
ISIS kërkon vrasjen e imamëve nga Kosova Në gjykimin e Fuad Ramiqit dhe katër imamëve Bedri Robajt, Idriz Bilibanit, Enes Gogës dhe Mazllam Mazllamit, të cilët p
Sot Fuad Ramiqi dhe imamët dalin para gjykatës Sot pritet që të vazhdojë gjykimi në rastin e Fuad Ramiqit dhe katër imamëve- Bedri Robajt, Idriz Bilibanit, Enes Gogës
12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti në Liban Sipas zyrtarëve, numri i refugjatëve sirianë që humbën jetën nga i ftohti në stuhinë e dëborës në lindje të Libanit ësht
Kërcen dot mbi mur?! Vallja libaneze që të sfidon (VIDEO) Disa të rinj libanezë sfiduan gravitetin dhe e morën vallen në një nivel të pazakontë! Një video e të rinjve libanezë