999 rezultate për

hyrjes

Ambasada u jep lajmin e rëndësishëm shqiptarëve: Kriteret e reja për t'u futur në Gjermani! Ambasada Gjermane ka një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët të cilët duan të udhëtojnë drejt Gjermanisë nga data 24 j
Biden shkel urdhrin e Trump: Ndalimet e udhëtimeve do të mbeten në fuqi Administrata e Joe Biden nuk do të heqë kufizimet ekzistuese të COVID-19 për udhëtarët nga jashtë. Zëdhënësi i presid
Papritur i zmadhohen buzët, Ana e "Përputhen" i nënshtrohet ndërhyrjes estetike (FOTO LAJM) Përputhen padyshim ka bërë shumë bujë si emision dhe gjithashtu protagonistët janë ndër personazhet më të përfolur të mo
Udhëtime në kohë pandemie, Turqia merr vendimin e rëndësishëm Ambasada shqiptare në Turqi ka publikuar të dhënat lidhur me vendimin e fundit që ka marrë ky shtet, për udhetimet në Tu
Gjermania rikthen karantinën me Shqipërinë, rregullat që duhet të dini para se të udhëtoni Ambasada gjermane në Shqipëri ka njoftuar të gjithë ata që duan të udhëtojnë mes këtyre dy vendeve, përsa i përket masav
Gjermania vendos rregulla të reja për qytetarët që duan të shkojnë për pushime në Kosovë Ambasada e Kosovës në Gjermani, njofton se qytetarët që kthehen nga Kosova duhet të izolohen për 10 ditë si dhe para udh
U shkarkua nga KPK, gruaja e Ardian Fullanit humbet betejën edhe në KPA Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë Arjana Fullani ka humbur betejën me KPA. Kolegji posaçëm i apelimit ka cilësuar të d
"Shqipëria zonë risku", çfarë duhet të bëni për të shkuar në Gjermani Pas shtimit të ndjeshëm të rasteve me koronavirus, vendi ynë konsiderohet një zonë risku dhe për këtë vështirësohet kali
Vendos qeveria, nga nesër hyjnë në fuqi këto masa kundër përhapjes së koronavirusit Qeveria e së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtu
U kërcënua pas ndërhyrjes ndaj Van Dijk, portieri i Everton me sigurim personal Jordan Pickford mund të ketë mbetur pa u ndëshkuar në futboll pas ndërhyrjes ndaj Van Dijk, por privatisht portieri u pë
Super Muric, pret penalltinë e gjuajtur nga futbollisti grek (VIDEO) Grekët kanë fituar një penallti në minutën e 18-të, pas ndërhyrjes së Herolind Shalës. Vendasit e humbën penalltinë m
Pala greke ul traun, sërish rradhë me shqiptarë në Kakavijë Qindra emigrantë po presin për të hyrë drejt Greqisë nëpërmjet pikës së kalimit kufitar të Kapshticës në Korçë. Në kë
Mrekullia në QSUT, foshnja 12 ditëshe i mbijeton ndërhyrjes në zemër (VIDEO) Një mrekulli ka ndodhur në QSUT ku një bebe vetëm 12 ditëshe ja ka dalë me sukses pas një ndërhyrje në zemër. Manasti
Shqiptarët të parët për dëbimet nga Gjermania pas hyrjes në fuqi të ligjit të ri Ministria e Punëve të Brendshme të Gjermanisë e pranon, se hyrja në fuqi e ligjit për kthimin e rregulluar të refugjatëv
Policia shqiptare del bllof: Mohoi ndalimin, veterani i UÇK u mbajt 2 orë dhe u lirua pas ndërhyrjes Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj konfirmon se veterani i UÇK-së, Murtez Kastrati ishte ndaluar
Edhe shtetasit shqiptarë duhet të kenë testin negativ për të hyrë në Kosovë Kosova ka miratuar sot vendimet apo masat shtrënguese për të përballuar situatën ndaj COVID–19. Një prej vendimeve është
Punëtorët sezonalë shqiptarë, Greqia merr vendim të ri për kalimet në kufi Qeveria greke ka rishqyrtuar masat për pandeminë, midis të cilave edhe ato që kanë të bëjnë me dy pikat kufitare të hyrj
Lajm i keq! Greqia shtyn hapjen e kufijve për shqiptarët Greqia ka shtyrë hapjen e kufijve për shqiptarët të paktën deri në datën 31 korrik të këtij viti. Kështu, është vendo
Policia aksion në Prishtinë pas hyrjes në fuqi të masave të reja Sot në orën 21:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja të qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit. Që nga ora 21:00 e di
Po për shqiptarët? Gjermania heq ndalimet e hyrjes për njëmbëdhjetë vende jo të BE Gjermania lejon sërish hyrje të pakufizuar në vend për shtetas nga njëmbëdhjetë vende jo anëtare të Bashkimit Evropian.