999 rezultate për

hurmave

Dobitë e hurmës, fruta që i mbijetoi bombës atomike Hurmat janë ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit. Kjo frutë ndryshe quhet edhe si “fruta e paqes” për shkak që i ka m
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe, për mëlçinë dhe veshkat Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Ju shqetësojnë dhe ju bëjnë nervoze zhurmat e vogla dhe të vazhdueshme? Ja nga çfarë vuani Ju ndodh të bëheni nervoz kur dëgjoni zhurma të vogla dhe të vazhdueshme si zhurma e prerjes së thonjve, frymëmarrja apo
Nuk duroni dot zhurmat ose përtypjen e të tjerëve? Ja sekreti! Të bezdisin zhurmat apo përtypjet e një personi teksa ha? Nuk shkon në kinema, sepse nuk do të dëgjosh të tjerët të përt
Njerëzit që nuk i durojnë dot zhurmat, e kanë një sekret Të bezdisin zhurmat apo përtypjet e një personi teksa ha? Nuk shkon në kinema, sepse nuk do të dëgjosh të tjerët të përt
Raporti i Agjencisë së Mjedisit: Tirana përmirësim i ndjeshëm i ajrit në dy vitet e fundit Nismat e ndërmarra nga Bashkia e Tiranës në dy vitet e fundit, si: “Tirana pa makina”, përmirësimi i brezit mbrojtës të
Eshtë koha e hurmave arabe, çfarë duhet të dini për to Hurma konsiderohet si minierë vitaminash, për shkak se përmban kalcium, hekur, magnez, sodium, squfur, klor, vitaminat A
Përfitimet shëndetësore të hurmave Konsumimi i hurmave arabe sjell shumë përfitime shëndetësore. Ato ndihmojnë për të reduktuar në anemi, hipertension, kol
Efekti i shëndetshëm i hurmave arabe në shtatzani Hurmat arabe janë një burim i shkëlqyer i hekurit, sidomos rekomandohet për fëmijët gjatë pubertetit dhe tek gratë shtat
Efektet e shëndetshme të hurmave arabe Hurma është një ndër përbërësi kryesor në ushqimin e botës arabe. Ndihmon në anemi, hipertension, kolesterol të lartë, d
Vetitë e shëndetshme të hurmave Hurmat janë një burim i shkëlqyer vitaminash dhe mineralesh, të cilat ju japin një numër të pafundëm përfitimesh shëndet
Vetitë kuruese të hurmave arabe Hurmat arabe janë produkt që përmbajnë antioksidantë, të cilat zvogëlojnë një proces të quajtur aterosklerozë, ku arteri
Vetitë kuruese të hurmave arabe Nëse ne do të përziejmë shegën me hurmat arabe, do të ndihmojmë në bllokimin e artierieve. Sipas një studimi thuhet se n
Qëndroni sa më larg zhurmave të forta Zhurmat e shumta janë shqetësuese për shëndetin tonë, ato shkaktojnë stres dhe sëmundje të lidhura me të si sëmundjet e
Ministri Noka: Stop zjarreve dhe zhurmave Këtë verë duhet të parandalohen zjarret dhe zhurmat akustike. Ky ka qenë urdhri i prerë i Ministrive të linjës të cilat