999 rezultate për

hurma

Zhurma zjell këto ndikime në zemër Për këtë arsye, aktivizohet sistemi nervor qendror dhe çlirohet adrenalina, e cila nga ana e saj shkakton një ngushtim t
Dobitë e hurmës, fruta që i mbijetoi bombës atomike Hurmat janë ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit. Kjo frutë ndryshe quhet edhe si “fruta e paqes” për shkak që i ka m
Hurmat e Arabisë, fruti që sjell parajsën në tokë Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Pse duhet të konsumoni hurma arabe Hurma arabe është njëri nga produktet ushqimore thuajse të rregullta në tryezat e të gjithë myslimanëve në periudhën e
Dëgjonin zhurma të çuditshme nga muri, nuk u besojnë syve çfarë gjejnë brenda (VIDEO) Një familje britanike dëgjonte vazhdimisht zhurma të çuditshme prej murit të dhomës së ndjenjes. Pasi nuk po kuptoni
Dy kampionë bote në ring në 20 korrik, arrihet marrëveshja Boksierët Manny Pacquiao dhe Keith Thurman do të duelojnë mes tyre më 20 korrik në Las Vegas. Lajmi ende nuk është zyrta
Shpirtra dhe zhurma misterioze, këto vende janë të mallkuara Në këtë listë janë vende nga shtete të ndryshme por që të gjitha kanë një pikë të përbashkët. Të gjitha në sipas transme
Dëgjonte zhurma në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
Shpërthen Leonardo, akuzon UEFA-n dhe zbret në fushë Milani është eliminuar nga Europa League, por akuza të ashpra ka për arbitrin francez Bastien. Në një moment kritik të n
Janullatos flet për Kacifasin pas urdhrit nga Greqia Ditën e sotme, kryepeshkopi i Athinës dhe i gjithë Greqisë, Hieronymus në një dalje publike e ka konsideruar hero Kaci
Tmerroi 64 vende të botës, por këtë zhurmë askush nuk e shpjegon dot Banorët në Alabama mbetën pa fjalë javën e shkuar kur një zhurmë e fortë (boom) u dëgjua në shumë zona. Ky fenomen nu
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe, për mëlçinë dhe veshkat Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Pse hurmat e arabisë janë më të rëndësishme se çdo frut tjetër Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Dëgjonte zhurma të çuditshme në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
Shpirtra dhe zhurma misterioze, pse këto vende janë të mallkuara Në këtë listë janë vende nga shtete të ndryshme por që të gjitha kanë një pikë të përbashkët. Të gjitha në sipas transme
Ju shqetësojnë dhe ju bëjnë nervoze zhurmat e vogla dhe të vazhdueshme? Ja nga çfarë vuani Ju ndodh të bëheni nervoz kur dëgjoni zhurma të vogla dhe të vazhdueshme si zhurma e prerjes së thonjve, frymëmarrja apo
A mund të ndihmojnë në luftën kundër kancerit hurmat e Arabisë? Hurmat e Arabisë mund të vrasin qelizat kancerogjene, sugjeron një studim i ri. Pas kryerjes së një testi në laborat
U tërbua nga zhurmat e fëmijëve, burri ngrihet natën dhe shkatërron pishinën e komshiut (VIDEO) Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur pak ditë më parë në Britaninë e Madhe, ku një burrë është filmuar nga kamerat e sigur
Dëgjonte zhurma në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe