999 rezultate për

hungarise

Kroacia befasohet nga Hungaria (VIDEO) Kroacia ka pësuar humbjen e parë në kualifikueset EURO 2020. Ndeshja e dytë përballë Hungarisë në Hungari befasoi nënkam
Kroacia zhbllokon sfidën përballë Hungarisë (VIDEO) Kroacia ka arritur të shuënojë golin e parë shumë shprjt përballë Hungarisë. Ante Ribiç është autori i golit në minut
Parlamenti Evropian merr vendimin, Gruevski rrezikon të shkojë në burg Parlamenti Evropian kërkon ekstradimin e Gruevskit, ku mes tjerash thuhet se ai ka ikur nga Maqedonia me pasaportë diplo
Realizoi hat-trick në Hungari, Latifi zbulon dedikimet speciale Ish-futbollisti i Skënderbeut, Liridon Latifi, dhuroi spektakël disa ditë më parë në sfidën e Kupës së Hungarisë, duke s
Dy deputetë nxirren me dhunë nga televizioni shtetëror në Hungari (VIDEO) Dy deputetë të pavarur në Parlamentin e Hungarisë, sot paradite nga ana e sigurimit janë larguar me dhunë nga objekti i
Gruevski shijon arratinë, shfaqet i relaksuar rrugëve të Hungarisë (FOTO LAJM) Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski tashmë në azil politik, është kapur duke shëtitur rrugëve të Hungarisë.
Dalin detaje të reja, Gruevski ka kërkuar azil politik në Tiranë Ish-kryeministri maqedonas, Nikolla Gruevski ka kërkuar fillimisht azil në ambasadën hungareze në Tiranë dhe më pas ka m
Sela i bën thirrje Hungarisë: Na jepni Gruevskin Lideri i partisë opozitare shqiptare në Maqedoni, Ziadin Sela në një intervistë për median ndërkombëtare “EUObserver”, k
Orban: Gruevski është aleati ynë Përderisa Institucionet në vend hetojnë përgjegjësinë për arratisjen e Nikolla Gruevskit, kryeministri hungarez Viktor O
Ministri hungarez pyetet si hyri brenda shtetit Gruevski Ministri i Hungarisë i Punëve të Jashtme, Petar Sijarto në pres konferencën e tij sot në mëngjes nuk u përgjigj edhe për
Bashkimi Evropian ndëshkon Hungarinë Parlamenti Europian votoi për aplikimin e masave disiplinore kundër Hungarisë, në lidhje me shkeljet e pretenduara të vl
Miratohet Projektligji për ekstradimin e të dënuarve në Hungari Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar disa Projektligje. Ndër projektligjet e miratuara është edhe ai pë
Xhaka i lumtur me golin ndaj Hungarisë Granit Xhaka është shprehur i lumtur pas fitores ndaj Hungarisë dhe golit të shënuar në këtë takim. Kombëtarja e Zvic
Xhaka shënon gol kundër Hungarisë, Zvicra drejt fitores Momentalisht Zvicra ka shënuar tre gola deri tani,kundër Hungarisë dhe po fiton 3:0. Golin e parë e realizoi mesfus
Haradinaj: Hungaria zë i fuqishëm për një Kosovë evropiane Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Republikës e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz.
Refuzuan refugjatët, BE nis veprimet ligjore kundër Hungarisë, Polonisë dhe Republikës Çeke Komisioni Evropian ka nisur veprimet ligjore kundër Republikës Çeke, Hungarisë dhe Polonisë, pasi kanë refuzuar të streh
Kryeministri i Hungarisë paralajmëron se do të burgosë emigrantët që mbërrijnë në vend Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi sot se do të burgosë në mënyrë sistematike të gjithë emigrantët që mbërrijn
Pas Hungarisë mbyll kufijtë edhe Serbia Presidenti serb Tomislav Nikoliq, ka deklaruar sot se Serbia do të jetë e gatshme të përforcojë sigurinë në kufijtë e sa
Emigrantët? Hungaria ka zgjidhjen "Bashkimi Europian duhet të ndërtojë një 'qytet gjigand refugjatësh' në brigjet e Libisë, për të gjithë azilkërkuesit ng
Luksemburgu kërkon dëbimin e Hungarisë nga BE-ja Ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn ka deklaruar se është pro daljes së Hungarisë nga BE. "Brukseli nuk