999 rezultate për

humvee

Gati për luftë?! Ministria e Mbrojtjes flet për blindat që u panë sot në autostradë Një numër makinash të blinduara kanë kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve gjatë orëve të para të ditës së sotme në rrugë
DETAJET/ Çfarë janë dhe si funksionojnë makinat "Humvee" që SHBA-të po i falin Shqipërisë Në kuadër të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe SHBA, kjo e fundit i ka dhuruar sot vendit tonë 12 mjetet e blinduara dhe m
SHBA-të i dorëzojnë Shqipërisë edhe 12 "bisha" të blinduara (FOTO LAJM) U zhvillua sot cerëmonia e dorëzimit të 12 mjetëve të blinduara ushtarake të tipit "Humvee" nga Shtetet e Bashkuara të A
SHBA-ja i shet 3 mijë automjete ushtarake Britanisë SHBA-ja do t’i shesë aleatit të tij britanik, për më shumë se një miliard dollarë, rreth 3 000 automjete ushtarake për t
Makinat e blinduara amerikane bien nga qielli (VIDEO) Ushtria amerikane po përdor makinat ushtarake Humvee në mënyra të ndryshme, madje duke i lëshuar ato me parashutë nga qi