999 rezultate për

humane

Aksident i frikshëm në Thumanë, makina batohet në mes të rrugës (VIDEO) Një aksident i frikshëm ndodhi pak më parë në Thumanë, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën duke lënë disa të lë
Zhdukja e Kreshnik Beqirajt, i vëllai publikon raportin mjeko-ligjor: E kryen pa ADN-në e familjes Tashmë kanë kaluar 2 vite nga zhdukja dhe më pas gjetja e trupit të Kreshnik Beqirajt në Fier, të tjera detaje kontradik
Rama e dha për 330 milion euro, por kostoja reale e Thumanë-Kashar është më pak se gjysma Pak muaj pasi qeveria anuloi procedurat për ndërtimin me koncesion PPP të autostradës Thumanë – Kashar kundrejt vlerës r
Dita e Dhurimit Vullnetar të Gjakut, tradita e 12 fushatave humane nga Vodafone Albania Për aq kohë sa numri i të prekurve nga sëmundja e talasemisë në Shqipëri, vazhdon të rritet ndjeshëm, nevojat për dhurim
600 qytetarë morën pjesë garën humanitare “Run for Down” Mbi 600 qytetarë humanë dhe ekipe të kompanive sot së bashku me fëmijët me Sindrom Daun dhe familjet e tyre janë bashkën
Qytetarët e Zelandës mbrojnë myslimanët kur falin xhumanë (FOTO-VIDEO) Mijëra njerëz kanë lidhur krahët me njëri-tjetrin, për të formuar një mburojë njerëzore jashtë një xhamie në Zelandë të
Ndodhi edhe kjo, në Angli dhurohet jashtëqitja për arsye humane Claudia Campanella, 31-vjeçare, punon si administratore në një universitet britanik, ndërsa në kohën e lirë e dhuron jas
Anulohet autostrada Thumanë-Kashar, fondi kalon për studentët Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar ndërprerjen e PPP të aksit Kashar-Thumanë.
"Makina ishte ndezur", si iu grabit Benzi të riut në Thumanë Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me grabitjen e një automjeti mbrëmjen e djeshme në Thumanë të Krujës. N
Dy persona me maska e armë i rrëmbejnë ‘Benz’-in kuksianit në Krujë Një tjetër grabitje është regjistruar mbrëmjen e sotme, në qarkun e Durrësi përkatësisht në Thumanë të Krujës. Bëhet
Nuk ka fund marrëzia, rritet në 22 milion euro 1 kilometër kostoja për Thumanë-Kashar eksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket
Flakë gjigante, merr zjarr magazina në Thumanë Një magazinë është përfshirë pasditen e sotme nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në Thumanë, në fabrikën e pjesëve të kë
Nuk u jep mbesave centet për një arsye humane Shumë familje në Kosovë jetojnë në kushte të rënda ekonomike. Derisa po ofrojnë ditët e ftohta të dimrit, ka njerëz me z
Ronaldo nuk ka asnjë tatuazh në trup për këtë arsye shumë humane Është një nga futbollistët më të mirë në botë, kampion jo vetëm në fushë por edhe jashtë saj. Fiziku i tij ka bërë q
Afër 280 mijë palestinezë falin xhumanë e fundit të Ramazanit në Al-Aksa Një numër i madh i palestinezëve vërshuan drejt Kompleksit Al-Aksa për të falur namazin e fundit të xhumasë këtë Ramazan
Aksidenti i tmerrit në Thumanë, dy të vdekur e dy të plagosur rëndë Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Thumanë, në autostradën Fushë-Krujë-Milot. Sipas dëshmive p
Aksident i rëndë në Thumanë, makina bën saltro në ajër Një aksident shumë i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Thumanë, në autostradën Fushë-Krujë-Milot. Sipas dëshmive p
4 kuintal marijuanë në makinë, si u zbulua oficeri i policisë në Tiranë Ditën e sotme një polic është shpallur në kërkim pasii janë gjetur një sasi shumë e madhe droge. Blutë bëjnë em dije
Ingrit Gjoni vjen ndryshe, i bashkohet një nisme shumë humane (FOTO LAJM) Ajo padyshim është një nga këngëtaret më simpatike shqiptare dhe shpesh për mijëra ndjekësit e saj në Instagram poston f
"Një Shqipëri e varfër dhe kaq humane"! Hebrenjtë nuk e harrojnë kurrë! Jack Goldfarb: “Shqiptarët vetë nuk i japin shumë rëndësi asaj që kanë bërë. Unë e kuptoj këtë. Për ta ka qenë gjë e zak