999 rezultate për

hulumtuese

Gazetarja shqiptare merr çmimin për gazetari hulumtuese Sot janë ndarë çmimet në gazetarinë hulumtuese "Nikolla Mlladenov". Në konkursin e këtij viti janë paraqitur 38 autorë,
Gazetari i Zërit, Jeton Llapashtica merr edhe një çmim për gazetari hulumtuese Gazetari i të përditshmes “Zëri”, Jeton Llapashtica ka fituar të shtunën çmimin e tretë të ndarë nga Rrjeti Ballkanik pë
Programet hulumtuese të BE-së me dobi minimale për Maqedoninë Mjetet për financim e programeve hulumtuese të Bashkimit Evropian i shfrytëzojnë më së shumti Zvicra, Hollanda dhe vende
Obama: Iniciativa e re hulumtuese e regjistrimit të trurit President i SHBA-ve, Barack Obama sot do të lajmëroj iniciativën e re hulumtuese për të zbuluar dhe krijuar teknologji t
Jeton Llapashtica, fitues i çmimit për artikullin më të mirë për gazetari hulumtuese Gazetari i Gazetës Zëri, Jeton Llapashtica ka marrë çmimin vjetor për artikullin më të mirë për gazetari hulumtuese, të
Burimet anonime, të rëndësishme për gazetarinë hulumtuese Në ditën botërore të lirisë së mediave, drejtues të mediave dhe ekspertë të kësaj fushe përsëritën kërkesat për ndryshim
Anila Limani, gazetarja më e mirë hulumtuese në Maqedoni Gazetarja dhe redaktorja e gazetës “Lajm” nga Shkupi, Anila Limani është fituese e parë e çmimit për gazetari hulumtuese
Hakerët shqiptarë vazhdojnë sulmet në Serbi Faqja e Qendrës Hulumtuese të Medieve nga Nishi në Serbi është sulmuar sot nga hakerët shqiptarë, raporton Beta. Në
Nga rivotimi në Mitrovicë 10 ankesa Pas rivotimit në Mitrovicë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 10 ankesa të bëra nga Lëvizja Vetëvend