999 rezultate për

huaja

Kjo është data e heqjes së kodeve të huaja telefonike Në qershor të vitit të ardhshëm kodet telefonike +377, +381 dhe +386 do të dalin nga përdorimi dhe në tërësi do të imple
Pamje spektakolare! Meteori e bën natën të duket ditë (VIDEO) Në këtë video të publikuar nga Daily Mail, tregohet momentin spektakolar kur një meteor e ktheu natën në ditë për pak ça
Diplomacia ekonomike, parole, parole, parole! nga Lutfi Dervishi - “Puna ime matet me sa investime të huaja sjell në Britani, politikën e bën Amerika” - kjo ngjar
Koreja Veriore po hakon kompanitë dhe qeveritë e huaja Qeveria amerikane ka zbuluar detaje të reja mbi dy viruset që Koreja Veriore po i përdor për të sulmuar kompanitë dhe qe
Më shumë se Fatos Nano! A e dini sa gjuhë të huaja flet Lorik Cana Lorik Cana i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Xing me Ermalin” foli për herë të parë në lidhje me karrierën e tij, largimin
Veliaj merr pjesë në forumin “Ditët e Investimeve në Beograd” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beo
Kryebashkiaku Erion Veliaj merr pjesë në forumin “Ditët e Investimeve në Beograd” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beo
Nga kjo datë largohen kodet e huaja telefonike Nga shumica e vendeve nëpër botë, Kosova mund të thirret përmes kodit të saj telefonik shtetëror +383, derisa nga fillim
Ish-ministri paralajmëron: Vendet e huaja kanë mal me dosje të politikanëve shqiptarë Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo ka deklaruar se vendet e huaja zotërojnë dosje për politikanët shqiptarë të lidhura
TRONDITËSE/ Shërbimet e huaja shantazhojnë Ramën dhe Tahirin me filmime sekrete? Sipas gazetarit Basir Çollaku, fakte të tjera pritet të publikohen shumë shpejt në media, duke mos përjashtuar filmimet.
BB: Investimet e huaja në Shqipëri do të bien me 22% deri në 2019 Banka Botërore lajmëron një ulje të konsiderueshme të investimeve të huaja në vendin tonë në vitet në vijim. Në një
Çudit prokuroria: Drogën në Vlorë e zbuluam me shërbimet sekrete të huaja Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë disa detaje në lidhje me kapjen e një sasia rekord droge në Vlorë, pesha e së cil
Kështu u raportuan zgjedhjet në Maqedoni nga mediat e huaja LSDM-ja në pushtet shpalli fitore në zgjedhjet lokale, është titulli nën të cilin Radio Evropa e Lirë raporton për zgjed
Hulumtimi/ Në Kosovë çdo vit punësohen 12 mijë persona Aleanca Kosovare e Bizneseve publikoi hulumtimin “Nevojat e Tregut të Punës” ku pasqyrohen të gjeturat e trendit të ndër
Vasili paralajmëron "bomba" të shërbimeve të huaja sekrete në Shqipëri Kundër ligjit tw mbetjeve është shprehur edhe njëherë kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Pet
RTSH 2 fillon transmetimin në 5 gjuhë të huaja Kanali i dytë i televizionit publik ka nisur prej ditës së sotme transmetimin në 5 gjuhë të huaja, - gjuhë të minoritete
Nuk pritet të shënojnë rritje investimet e huaja Nga 139 milionë euro sa ka arritur vlera e përgjithshme e investimeve të huaja direkte në Kosovë në gjysmën e parë të kë
Listat e maturantëve fitues në Drejtësi, Ekonomi dhe në Gjuhët e Huaja Tri fakultete të Universitetit të Tiranës i dhanë fund dje ankthit të mijëra maturantëve, në pritje për të fituar disa n
Aleati i Bashës shpërthen ndaj Ramës: Po ua faturon ambasadorëve dështimin Aleati i Lulzim Bashës, Fatmir Mediu me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me takimin që kryeministri R
ANALIZA/ Rama, atletet e kuqe dhe demokracia Ish-ministri i Kulturës gjatë qeverisjes së Berishës, Ferdinand Xhaferaj ka bërë një analizë të qasjes publike të kryemi