999 rezultate për

huaja

Imazhi i keq i Kosovës Kriza politike që ka përfshirë Kosovën po i jep shtetit një imazh jo të mirë për biznesmenët që duan të investojnë. E
Serbia merr masa kundër atyre që luftojnë në konflikte të huaja Edhe Serbia ka vënë masa kundër të gjithë atyre personave që shkojnë dhe luftojnë në konflikte të huaja. Kryetari i K
E rrallë: Djaloshi që flet 10 gjuhë të huaja (VIDEO) avi Chekaliya (16) është i njohur si djaloshi që fletë 10 gjuhë të huaja. Ai zotëron anglishten, frëngjishten, spanjo
50 personalitetet e huaja që vizituan Shqipërinë gjatë një shekulli (FOTO-LAJM) Nga vizita e shkrimtares Edit Durham në vitin 1914, tek vizita e Albert Einstain, Viktor Emanueli, Krushov, Goerge Bush
Shokon botën, nëna mbyt vajzat pasi shpreh dashurinë në Facebook (FOTO LAJM) Mbyt vajzat me qese plastike një ditë pasi poston në rrjetet sociale fotot se sa shumë i donte ato. Këtë krim makabër e
Ja si u pasqyrua fitorja e Shqipërisë në mediat e huaja (FOTO) Për fitoren e mbrëshme nuk kishtë se si të mos flitej edhe në shtypin e huaj. Marca dhe Goal.com i kanë kushtuar arti
Në tetor merr fund problemi i toponimeve Problemi i toponimeve në pasaportat e shqiptarëve do të zgjidhet brenda muajit tetor. Ministria e Punëve njoftoi sot se
Nga 1 shtatori kotrolle për makinat me targa të huaja Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton nxjerrjen e një udhëzim të ri mbi Regjimin e Lejimit të Përkohshëm të Automj
Japoni, 18 të vdekur nga rrëshqitjet e tokës (FOTO-LAJM) Rrëshqitje masive të tokës si pasojë e shirave të dendura që kanë rënë orët e fundit kanë shkaktuar 18 të vdekur në Hiro
Shqipëria “pushtohet” nga “Air Serbia” Pas 6 vjetësh mungesë, në Shqipëri rikthehet kompania ajrore serbe “Air Serbia”. Lajmi është dhënë nga portali INA, sipa
Titujt e mediave të huaja pas finales “Kampionë bote”. Kaq i mjafton gazetës më të madhe gjermane “Bild” për të celebruar suksesin e katërt botëror pas fitore
Një Lamborghini nuk mund ta ngasë kushdo (VIDEO-FOTO) Nuk të ndodh shpesh të ngasësh një Lamborghini ndaj duhet pasur kujdes nëse një i tillë të bie në dorë, sidomos punonjës
Thaçi flet si kryeministër i ardhshëm: Do 10-fishoj investimet Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi flet edhe si kryeministër i ardhshëm i vendit. Edhe pse nuk e ka të sigurt nëse
Aksident me viktima në Bogorodicë Një aksident i rëndë ka ndodhur sot pranë Bogorodicës, pranë kufirit mes Greqisë dhe Maqedonisë. Siç ka informuar SPB
Strategjia e re e Mbrojtjes, Shqipëria rrezikon nga agjenturat e huaja Qeveria ka dërguar në Kuvend projektligjin për Strategjinë e Sigurisë Kombëtare. Në Draftin e ri të Strategjisë Kombëtar
Mediat e huaja: Shqipëria merr statusin e vendit kandidat Lajmi për marrjen e statusit nga Shqipëria është publikuar edhe nga mediat e huaja. Mediat ndërkombëtare japin një krono
Mediat e huaja pasqyrojnë aksionin e policisë në Lazarat Ndërhyrja e policisë në Lazarat vijon të pasqyrohet nga mediat e huaja. "The Guardian" në faqen e saj online shkruan se
Vucaj: Largohem për një ekip të huaj Në kulmin e zërave për një interesim nga Flamurtari, Tirana e Partizani, Erjon Vucaj sqaron gjithçka duke pohuar se po p
Studimi/ Plaket ngadalë, kush flet shumë gjuhë të huaja Në bazë të një studimi të ri, nëse flisni më shumë se një gjuhë, i bën mirë shëndetit të trurit. Të flasësh dy ose më sh
BB miraton huanë 100 milion dollarëshe për Shqipërinë Bordi Drejtorëve Ekzekutivë të Bankës Botërore miratoi dje huanë 100 milionë dollarë për politikat e zhvillimit për Mod