999 rezultate për

huaja

Ekzekutimi i Armando Beqirit, mediat e huaja: E vrau një shqiptar Vrasja e shqiptarit Armando Beqiri vazhdon të shkaktojë zhurmë në Islandë. Armando Beqirin, 7 ditë më parë në Islandë
Ndahet papritur nga jeta dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Artur Sula ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë
Mediat e huaja zbardhin detaje nga sherri i shqiptarëve në Spanjë: E qëlluan 6 herë në trup Ditën e sotme Policia franceze ka arrestuar dy shqiptarë, në Bordeaux, pasi dyshohet se janë autorë të dyshuar të plagos
Si po vriten shqiptarët në Ekuador, mediat e huaja ngrenë "alarmin" për mafian nga Shqipëria Tashmë prej disa kohësh, dyshimet se tentakulat e krimit shqiptar janë zgjatur deri në Ekuador janë bërë konkrete, nxitu
Mediat e huaja për arrestimin e nipit i deputetit të PS-së: Një nga bosët më të mëdhenj të drogës Policia gjermane dhe ajo belge goditën grupin e trafikut të kokainës në Evropë duke arrestuar 70 persona. Njëri prej tyr
Mediat e huaja: Anija me pronar shqiptar rrëmbehet nga piratët në Nigeri Një anije me pronar shqiptar është rrëmbyer në Nigeri nga disa piratë. Ministria e Jashtme ukrainase konfirmoi se g
Mediat e huaja jehonë protestës për Klodianin: Kryengritje në Tiranë Protestat në Shqipëri për vrasjen e të riut Klodian Rasha nga Policia nuk i kanë shpëtuar syrit të mediave të huaja.
Do të legalizohen makinat me targa të huaja që qarkullojnë në Maqedoni? Automjetet me targa të huaja që lëvizin në shtetin tonë do të legalizohen, respektivisht do të marrin targa të Maqedonis
Gjeni i vërtetë, 9-vjeçari shqiptar me autizëm që flet 4 gjuhë të huaja dhe ka lexuar 100 libra (VIDEO) Jamarbër Hoxha fitoi çmimin si “Lexuesi më i mirë” në Panairin e Librit të këtij viti dhe jo më kot u vlerësua. Vogëlush
Shqiptari tërheq vëmendjen e mediave të huaja me mozaikun për Joe Biden (FOTO LAJM) Artisti shqiptar, Alkent Pozhegu ka realizuar një mozaik për një tjetër figurë publike dhe bëhet fjalë për portretin e k
U shfaq si Jennifer Lopez, Luana tërheq edhe vëmendjen e mediave të huaja (FOTO LAJM) Luana Vjollca u shfaq mbrëmjen e e te shtunes në emisionin “Shiko Kush Luan” si Jennifer Lopez me rastin e Halloween. Mo
Vijojnë replikat Rama-Meta: Thuaja pash Zotin çfarë borxhi të kanë shqiptarët Vijojnë replikat në distancë mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe presidentit të vendit Ilir Meta, që duket se nuk janë më
23 vite nga vdekja e Princeshë Dianës, mediat e huaja e kujtojnë me fotot e rralla (FOTO LAJM) Data 31 gusht i kujton të gjithë ndjekësve të pallatit mbretëror humbjen tragjike të Princeshë Dianës 22 vite më parë.
Pamje rrëqethëse! Shkundet nga shpërthimi kryeqyteti i Libanit, të paktën 10 viktima (VIDEO) Dy shpërthime të forta, njëri pas tjetrit kanë tronditur kryeqytetin e Libanit, Bejrutin. Mediat e huaja thonë se dëm
Zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut në vëzhgim të mprehtë, 15 media të huaja gati për monitorim Ndërkohë që kanë filluar të hidhen votat e para në kuti, kujtojmë se këto zgjedhje po monitorohen nga ekipet e gazetarëv
Meta dekreton dy ligje: Shtyhet pagesa e tatim-fitimit dhe merret huaja nga FMN-ja Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar me shpallje 2 ligje. Meta ka dekretuar ligjin “Për miratimin e aktit norm
Milito: Mediat e huaja na kanë sulmuar padrejtësisht, ja pse mbaja numrin 22 Ish sulmuesi i Interit, Diego Milito, i cili ishte edhe një nga heronjtë e zikaltërve në vitin e tripletës së famshme, k
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM) Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësues
"Maks Velo tablo me ndikime të huaja, në dosje kemi materiale që mund t' ja japim shokut Enver" Publikohet një raport-informacion i panjohur i përpiluar nga sektori i Arteve Figurative pranëpjimageLidhjes së Shkrimta
Diktatori i kohëve moderne, publikohen fotot e rralla të Kim Jong-Un në jetën e luksit (FOTO LAJM) Teksa nuk dihet ende asgjë për fatin e Kim Jong-Un, mediat e huaja kanë zbuluar disa pamje nga jeta luksoze e një prej d