999 rezultate për

huaj

As italianët as turqit, këta janë të huajt që bëjnë shumicën në Shqipëri (FOTO LAJM) Janë mbi 14 mijë të huaj që kanë zgjedhur të jetojnë e punojnë në Shqipëri. INSTAT raportoi se në 2018, numri i të huajv
Trejsi Sejdini "i vë flakën" Ibizës, shfaqet pothuajse lakuriq mbi jaht (FOTO LAJM) Trejsi Sejdini është një prej vajzave më të komentuara të shoëbizit shqiptar. Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendje për shk
Vazhdojnë ngjarjet e shëmtuara, turistët gjermanë grabiten në qendër të Tiranës Një tjetër ngjarje e pakëndshme u ka ndodhur turistëve të huaj që vijnë këto ditë për të vizituar Shqipërinë, të cilët b
Thuaj të hënksha k**in se të vdiqa! Një tufë rrugeçërish rrahin dhe filmojnë adoleshentin në Tiranë (VIDEO) Bullizmi është një nga fenomenet më negative në shoqëri, i cili nga dita në ditë po merr përmasa më të frikshme. Pers
Mediat e huaja shkruajnë për sulmin ndaj turistëve: Kemi humbur shumë nga ky episod tmerri Ngjarja e rëndë ku dhunoheshin turistët nga pronari Mihal Kokëdhima në Vlorë, "mori dhenë" edhe jashtë vendit. Gazeta
Basha publikon videon: Raportet ndërkombëtare nxjerrin Ramën më të korruptuarin e Ballkanit (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka publikuar një video lu tregon raportet ndërkombëtare që nxjerr
Shkrumbohet jahti në mes të detit, shpëtohet ekuipazhi (VIDEO) Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi. Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me fl
Mjekët japin alarmin: Thuajini STOP "Selfie-ve", sjellin dëmtime në shëndetin mendor E keni pyetur ndonjëherë veten se ç’bënin njerëzit para se të shpikeshin ”selfies”, ose vetëshkrepjet? Nuk ka nevoja për
"Gangsterët shqiptarë në Britani ua kalojnë edhe polakëve" Një në 10 të burgosur të huaj në Britaninë e Madhe është shqiptar, pasi bandat e këtij vendi morën kontrollin e tregtisë
Intervistë ekskluzive për Albeu.com, Zguro: Rikthimi në Superiore? Kurrë mos thuaj kurrë Vangjel Zguro, fubollisti nga Pogradeci i cili ka një karrierë të pasur në Kategorinë Superiore duke luajtur për më skua
Lukaku thuajse i Interit Raportet e fundit thonë se Interi është rrugës për të arritur një marrëveshje me sulmuesin e Manchester United, Romelu L
Vdekja e 16-vjeçarit shqiptar, "shpërthen" deputetja: Viktimat, italianë apo të huaj meritojnë të njëjtën vëmendje Deputetja e Parlamentit italian, Michela Rostan ka bërë një reagim të ashpër për vdekjen e 16-vjeçarit shqiptar, i cili
Basha nga Gramshi: Gati një kontratë besimi për qeverisjen Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e barazoi qeverisjen e Edi Ramës me atë të Koresë së Veriut përsa u përket
Një kokër hudhër esëll në mëngjes dhe thuaj "lamtumirë" plakjesi Hudhra është një përbërës i thjeshtë me përfitime të pabesueshme shëndetësore. Ajo përdoret gjerësisht në mjekësinë trad
Pijet që shuajnë etjen e verës Etja e verës është një problem më vete jo çdo pije ju ndihmon për ta shuar atë. Ekzistojnë disa pije që ju vijnë në ndih
800 euro një drekë në Ohër, si u mashtruan turistët e huaj Një turist i huaj ka publikuar në rrjetet sociale dhe google një mashtrim që i ka ndodhur në një restorant në Ohër. A
Inspirim për të huajt, këngëtarët bullgarë vjedhin super hitin e Noizy-t dhe Varrosit (VIDEO) Në vitin 2018 dy reperët e njohur shqiptarë, Noizy dhe Varrosi sollën për publikun këngën “Meksikana”. Kënga e tyre u
Më thuaj çfarë shenje horoskopi është partneri yt të të them sa përputheni në shtrat Thonë që fati, dashuria, lumturia janë të shkruara në yje. Po sikur seksi të jetë po ashtu i shkruar në yje? Zbuloni 'ki
Rrezikuan jetën, shpëtohen 14 turistë shqiptarë e të huaj Pesë pushues nga Shkodra dhe Kosova që rrezikuan mbytjen në grykëderdhjen e Vilunit në lagunën e Rrjollit, u shpëtuan n
Më thuaj sa vjeç je të të them sa orë gjumë të flesh Çdo njeri shpenzon deri 1/3 e jetës së tij në gjumë. Gjumi është një nga treguesit jetësor për shëndetin e njeriut.