999 rezultate për

hoxhes

Lulzim Basha: Më kanë thënë që je bir i Enver Hoxhës Duke folur për akuzat e ngritura ndaj tij lidhur me aktivitetin gjatë viteve në Kosovë, kreu i PD-së Lulzim Basha ka cil
Leonora Jakupi-Eliza Hoxhës: Atë që po e bën ti sot, e kam bërë prej 20-vitesh (FOTO LAJM) Këngëtarja e dashur për publikun, Leonora Jakupi, i është përgjigjur paksa ashpër ftesës së koleges dhe deputetes së PDK
2 mijë euro një bluzë, shpenzimet për një natë në ekran të Aurela Hoxhës (FOTO LAJM) Modelja e njohur shqiptare, Aurela Hoxha, është një nga vajzat më të spikatura të shoëbizit shqiptar. Ajo është aktiv
Zhdukja e biznesmenit Remzi Hoxha 25 vite më parë: Familja i jep fund kërkimit, akuzon Sali Berishën Pas 25 vjet kërkimi, familja e Remzi Hoxhës ka vendosur të ndërpresë kërkimet për biznesmenin e zhdukur. Djali i tij,
Super festë në shtëpinë e Ledrit, brenda babyshower-it të Sara Hoxhës (FOTO LAJM) Sara Hoxha ka organizuar në oborrin e shtëpisë së Ledri Vulës një super baby shower për të vogëln e tyre, që do të vijë
Roza Lati në hall? I kërkon publikisht 100 mijë euro Lori Hoxhës (FOTO LAJM) "Më tha dikush që nëse shpreh dëshirën tëndë në një koment poshtë kësaj fotoje, të realizohet". Ishte ky përshkrimi n
Gazetarja sulmon Rezarta Shkurtën për letrën ndaj Enver Hoxhës: Të dënohet! Gazetarja e njohur Zhaklin Lekatari ka reaguar ashpër pas letrës së publikuar nga këngëtarja Rezarta Shkurta drejtuar de
Këto 6 veshje të Lori Hoxhës kushtojnë shumë më pak sesa e kishit menduar (FOTO LAJM) Pavarësisht se markat e luksit kanë një rëndësi të madhe duke sjellë trendet e reja, përpos copave cilësore dhe dizenjov
Burrë me fat! Andrra i kushton fjalët e ndjera plot dashuri Sinan Hoxhës (FOTO LAJM) Bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha, Andrra ka publikuar foto nga dita e dasmës, pesë vite më parë, kur ata
Mediat serbe publikojnë foton e Artan Hoxhës ku Stankoviç pinte kafe mes Tiranës Ndeshja e Crvena Zvezdës kundër Tiranës ka gjetur mbulim të gjerë në mediat serbe të cilat kanë publikuar një foto të tr
"Hajde duroje këtë qoftëlargun", ironia e Artan Hoxhës për Metën dhe Ramën Gazetari Artan Hoxha pas fitores së Bayern ka bërë një reagim ironik për politikën shqiptare. “Hajde duroje tani kët
Një tjetër blerje e "çmendur", sa i kushtoi Lori Hoxhës çanta e re (FOTO LAJM) Blogerja dhe trashëgimtarja e "Topit" Lori Hoxha shpesh herë komentohet në mediat rozë për pamjen e saj si dhe stilin e
Zbulohen dokumentet, kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës sallam e havjar Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha ka realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e
Dokumenti i rrallë, sa paguheshin Enver dhe Nexhmije Hoxha ? Haxhi Kroi, sekretari i përjetshëm i diktatorit Enver Hoxha, ka lënë pas një ditar voluminoz ku janë shënuar pothuaj të
KUPA/ Teuta përmbys Kukësin dhe shkon në finale me Tiranën (VIDEO) Është mbyllur me fitoren e Teutës ndeshja e kthimit për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Durrsakët kanë mundur me
Ëndrra e Enver Hoxhës për të pasur bombën atomike: Si e mashtruan në vitin 61' Gjyqi ndaj të akuzuarve si “grup armiqësor i Mehmet Shehut”, zhvilluar në Tiranë, në vitin 1983, nxori në dritë disa nga
A ishte Sali Berisha mjek personal i Enver Hoxhës? (FOTO LAJM) Sali Berisha përvec karrierës së tij të gjatë si politikan, është edhe një mjek i njohur me një karrierë të nisur që në
Nipi i komunistit të famshëm, kjo është lidhja e Edi Ramës me diktaturën e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është një ndër politikanët më të akuzuar në lidhje me "rrënjët" e tij në sistemin komunist. Kj
Brenda makinës luksoze të Enver Hoxhës, detajet e veçanta (VIDEO) Diktatori Enver Hoxha ka përdorur një makinë për disa raste të veçanta. Bëhet fjalë për një makinë “Mercedes-Benz” të pr
Mëngjeset e ëmbla të Sara Hoxhës, fotot pranë dy vogëlushëve do ju zbukurojnë ditën (FOTO LAJM) Trashëgimtarja e “Top Channel”, Sara Hoxha ka treguar gjithmonë lidhjen e ngushtë që ka me dy vogëlushët e saj, London d